Pet golov, kazni, pretep in zmaga za Columbus

Drugi športi 18. Jan 202122:33 0 komentarjev
REUTERS/Tim Fuller

Hokejisti Columbus Blue Jackets so v gosteh s 3:2 premagali Detroit Red Wings in tako prišli do svoje prve zmage v novi sezoni lige NHL, ki jo lahko spremljate na Sportklubu.

Tekma dveh hudih rivalov v Centralni diviziji je prinesla pet golov, veliko preobratov, odlične dvoboje in na koncu tudi pretep po katerem so bili izključeni štirje igralci.

Domači so prvi prišli do prednosti potem, ko je v 8. minuti do zadetka prišel Bobby Ryan. Asistenco so pripisali Michaelu Rasmussenu.

Le tri minute kasneje pri Columbus niso izkoristili kazenskega strela. Branilec Seth Jones nad katerim je bil storjen prekršek se ni dobro znašel pred vrati Nemca Thomasa Greissa.

Ob koncu druge tretjine, v 36. minuti je prišlo do izenačenja. Prvi resen napad Columbusa je izkoristil Danec Oliver Bjorkstrand.

Na začetku zadnje tretjine pa so gostje prevzeli nadzor nad dogajanjem in posledično so v 76 sekundah dvakrat premagali domačega vratarja. Najprej je to uspelo Alexandru Texieru, nato pa še Pierru-Lucu Duboisu.

Ob koncu je Detroit nekoliko dvignil ritem igre. 57 sekund pred koncem je pred vrati Finca Joonasa Korpisala nastala velika gneča po kateri je pak vendarle šel v mrežo, strelec pa je bil znova Bobby Ryan. Po tem pa se je na ledu začel splošen pretep.

Štirje igralci so dobili kazen, v zadnjem napadu kljub igralcu več pa gostitelji niso prišli do izenačenja.