Pet zadetkov za peto zaporedno zmago Kopitarjevih kraljev

Hokej 27. Feb 20228:03 > 8:03 0 komentarjev

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL vpisala novo prepričljivo zmago. Za peto po vrsti so kralji na domačem ledu dvorane premagali goste z vzhodne obale ZDA, New York Islanders. Pot k novi zmagi je pomagal tlakovati tudi slovenski as Anže kopitar, ki je bil podajalec pri drugem zadetku kraljev.

Po 21 minutah pred polnimi tribunami dvorane Crypto.com Arena, do lanskega decembra znane z imenom Staples Center, so domači hokejisti vodili z izidom 3:0.

Phillip Danault, Matt Roy in Quinton Byfield so se podpisali pod prve tri zadetke. Za otočane je v 30. minuti na 1:3 znižal Anders, a je že proti koncu druge tretjine Brendan Lemieux poskrbel za četrti zadetek domačih.

Za nekaj dodatnega navdušenja sta v zadnjih dveh minutah tekme poskrbela Jean-Gabriel Pageau, ki je dosegel drugi zadetek za gostujočo zasedbo, Trevor Moore pa je 17 sekund pred koncem postavil končni izid 5:2.

V pacifiški skupini ima več točk kot Los Angeles le Calgary, in sicer 68, kralji so na drugem mestu skupine zbrali 65 točk.