Kralji opečeni iz olimpijskega mesta, Kopitar do točke

Hokej 28. Feb 20246:03 0 komentarjev

Los Angeles Kings, za katere v ligi NHL uspešno igra slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so sinoči v gosteh pri plamenih iz Calgaryja izgubili z 2:4. Hrušičan je pri drugem zadetku Kraljev prispeval podajo.

V mestu, ki je leta 1988 gostilo zimske olimpijske igre, so Kings prvi prišli do vodstva, bili blizu do zadnje tretjine, potem pa prejeli dva zadetka in vpisali nov poraz.

V prvi tretjini sta mreži mirovali, v drugi je goste je v vodstvo popeljal Phillip Danault, potem pa je v razmaku manj kot minute Calgary dosegel dva zadetka in povedel. Na listo strelcev sta se vpisala Andrew Mangiapane in Blake Coleman.

Še pred odhodom na odmor je kalifornijsko ekipo do izenačenja spravil Kevin Fiala, podajo je priskrbel Kopitar, ki je pred tem streljal, Švicar pa je plošček pospravil v mrežo.

V zadnji tretjini se je plesalo po notah domačih. Ti so osem minut pred koncem zadeli prek Jegorja Šarangoviča, piko na “i” pa je ob igri Los Angelesa brez vratarja postavil Mikael Backlund.

Kopitarja in druščino v noči na petek čaka gostovanje pri Vancouvru, potem pa kar pet zaporednih tekem doma. Vse do sredine marca jim ne bo potrebno na pot.