Pittsburgh odpravil tretjo ekipo zahodne konference

Hokej 6. Jan 20227:34 0 komentarjev

V hokejski ligi NHL so ponoči odigrali le dve tekmi. Toronto Maple Leafs so s 4:2 premagali Edmonton Oilers, Pittsburgh Penguins pa s 5:3 St. Louis Blues. Dvoboj Vancouver Canucks - New York Islanders je bil preložen.

Kanadski obračun je bil po prvi tretjini izenačen na 2:2, tako je ostalo tudi po drugi tretjini, v zadnji pa sta zmago domačim zagotovila Ilja Mihejev in Alexander Kerfoot.

Pri gostih, ki so pogrešali kapetana Connorja McDavida in doživeli že enajsti poraz na zadnjih 13 tekmah, je en zadetek dosegel Leon Draisaitl, to je bil njegov 26. in je v tem pogledu prvi strelec lige, prav tako pa je vodilni po točkah, ima jih 53 – toliko kot McDavid.

Na drugi tekmi večera je Pittsburgh odpravil tretjo ekipo zahodne konference St. Louis, potem ko se je prva tretjina končala brez golov, drugo so dobili gostje s 3:2, v zadnji pa je domačim uspel popoln preobrat s tremi goli, ki so jih dosegli Sidney Crosby, Evan Rodrigues (oba sta imela še po eno podajo) in Brock McGinn. Dva gola in podajo pa je prispeval Bryan Rust.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bodo v noči na petek gostili Nashville Predators.