Po golu 25 sekund pred koncem neuspešen začetek Kopitarjevih

Hokej 12. Okt 20227:03 0 komentarjev

V uvodnem večeru nove sezone lige NHL so igrali tudi kralji z Anžetom Kopitarjem. Los Angeles je v domači dvorani gostil tekmece iz Las Vegasa in po dramatičnem zaključku ostal brez točk (3:4). Slovenski zvezdnik je prispeval podajo pri drugem zadetku.

V ponovitvi lanskega uvoda v sezono, na katerem je Los Angeles po kar petih točkah (treh golih in dveh podajah) Anžeta Kopitarja Vegas Golden Knights ugnal s 6:2, so se tokrat veselili gostje.

Ti so se po začetnem zaostanku po prvi tretjini dobro pobrali in dvakrat povedli, a se kralji niso dali in so dvakrat izenačili. Ko je še manj kot pol minute izgledalo, da bo o zmagovalcu odločal podaljšek ali pa kazenski streli, je zadnji žebelj v krsto izbrancev Todda McLellana zabil kapetan Vegasa Mark Stone.

Kopitar je na ledu preživel 18 minut in 22 sekund, v tem času pa enkrat streljal na gol. Izkazal se je z vrhunsko potezo ob drugem golu kraljev, ko je izza gola asistiral Adrianu Kempeju za izenačenje.

Mojstrovina Kopitarja

Hokejisti iz mesta angelov so odlično odprli srečanje in v 11. minuti prek Gabriela Vilardija tudi povedli. Čeprav so imeli gostje iz sosednjega Vegasa več od igre (16:7 v strelih), pa je bil 1:0 tudi rezultat po prvi tretjini.

To se je spremenilo manj kot dve minuti po odmoru, ko je Jonathan Marchessault kot prvi premagal Jonathana Quicka v vratih kraljev. To je bil znova edini gol v drugih 20 minutah, tako da sta ekipi bili ekipi pred zadnjo tretjino poravnani.

Vitezi so spet odlično odprli nadaljevanje, še hitreje kot prej so po prvem metu ploščka znova povedli. Tokrat je bil natančen Jack Eichel. Manj kot tri minute pozneje je bil izid na semaforju spet izenačen, največ zaslug za to pa gre slovenskemu zvezdniku Anžetu Kopitarju.

Hrušičan je po hitri akciji Los Angelesa prejel podajo Seana Durzija, z leve strani nakazal strel in s tem na led spravil vratarja Vegasa Logana Thompsona, nato pa mojstrsko zadrsal okoli gola in ostro podal pred vrata, kjer prazne mreže ni bilo težko zadeti Adrianu Kempeju.

Pester zaključek

Tekma se je razživela, priložnosti so si vrstile na obeh straneh, znova pa so povedli gostje. William Karlsson je izkoristil številčno premoč ob izključitvi Philllipa Danaulta. Kralji so spet odgovorili, kmalu po izteku kazni za enega od gostov je rezultat poravnal Arthur Kalijev.

V 57. minuti se je priložnost za prvi gol sezone z desne strani imel Kopitar, a je plošček zletel mimo gola. Zadnjo besedo pa so imeli gostje. 25 sekund pred koncem je namreč kapetan Vegasa Mark Stone izkoristil hiter protinapad svojega moštva in s pomočjo desne vratnice premagal Quicka. Zlati vitezi tako po dramatičnem zaključku Los Angeles zapuščajo s polnim plenom.

“Takoj po tekmi je težko ‘požreti’ poraz, posebej zato, ker smo dobili nekaj golov po velikih napakah. Pozitivno je, da smo dosegli gol z igralcem več na ledu, da smo se borili in vračali v dvoboj, še posebej v tretji tretjini. Na tem moramo graditi naprej. Bila je prava kemija, ampak vedno je možnost za napredek,” je po tekmi dejal Kopitar.

S podajo v zadnji tretjini je tako še peto zaporedno sezono, vse od sezone 2018/19, na uvodni tekmi dosegel vsaj točko. S tem se je v klubski statistiki izenačil z Marcelom Dionnom za najdaljši tovrsten niz; njemu je uspel od sezone 1976/77 do 1980/81.

Na drugi tekmi prvega dne nove sezone so New York Rangers na domačem ledu ugnali aktualne podprvake lige Tampa Bay Lightning s 3:1.