Se bo zdaj končno odprlo? Kanadski zvezdnik dosegel pet točk (VIDEO)

Hokej 27. Nov 20237:27 0 komentarjev

Hokejistom Edmontona v tej sezoni ne gre. Na prvih 20 tekmah so kar 13-krat izgubili, na zadnjih dveh pa so vendarle pokazali nekaj več in prišli do prepričljivih zmag. Junak obeh je bil kanadski zvezdnik Connor McDavid.

Pred dnevi je proti Washingtonu dosegel štiri točke, še eno več pa pri sinočnjem visokem slavju nad Anaheim Ducks (8:2), ko se je Connor McDavid podpisal pod pet točk.

V 19 minutah igre je k zmagi Naftarjev dosegel zadetek in dodal še štiri podaje. Edmonton kljub manjšemu prebujenju po sedmi zmagi sezone ostaja šele 13. ekipa na zahodu.

Predatorji končali niz Winnipega in podaljšali svojega

Najbolj boleč je bil poraz Winnipega, ki ga je s 3:2 premagal Nashville ter Kanadčanom preprečil, da se zavihtijo na vrh centralne skupine in po točkah izenačijo s Coloradom. V derbiju večera, Winnipeg je nanizal pet zmag zaporedoma, Nashville pa je peto dosegel prav ponoči, je gol in podajo za zmagovalce vpisal Roman Jos. Zadela sta tudi Yakov Trenin in Gustav Nyquist in domači so po dveh tretjinah vodili s 3:0.

Vse do zadnjega dela je bil nerešljiva uganka vratar Nashvilla Juuse Saros, ki je skupaj zbral 33 obramb. Josh Morrissey v 51. in Cole Perfetti v 52. minuti pa sta v zadnjem delu poskrbela, da je bila končnica zanimiva, a sta obe točki ostali doma.

Do zmage je ponoči prišla tudi zadnjeuvrščena Carolina, ki je po preobratu presenetila Columbus s 3:2. Vseh pet golov je padlo v zadnji tretjini, kjer je Columbus celo povedla z 2:0, nato pa so za domače zadeli Frederik Andersen, Antti Raanta in prvič v sezoni tudi Andrej Svečnikov, ki je minuto in 55 sekund pred koncem odločil zmagovalca.

Kopitar ponovno v akciji šele v sredo

Anže Kopitar, ki z Los Angelesom za zahodu zaseda drugo mesto na zahodu, je bil ponoči prost. Kralji imajo krajši premor, v sredo pa jih čaka dvoboj z Washingtonom za 14. zmago v sezoni.