Na Floridi konec niza Kraljev

Hokej 29. Jan 20237:23 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL po so treh zaporednih zmagah doživeli prvi poraz. V gosteh so z 2:5 klonili proti ekipi Tampa Bay Lightning.

Kapetan gostov Anže Kopitar v 21 minutah in sekundi, ki jih je preživel na ledu, ni dosegel točke, sprožil pa je le en strel na vrata tekmecev. V tej sezoni ostaja pri 40 točkah, dosegel je 15 golov in dodal še 25 asistenc.

Tampa je dosegla klubski rekord po dvanajsti zaporedni domači zmagi. Nick Perbix je imel tri podaje, vratarja Andreja Vasilevskija, ki je zaustavil 26 strelov kraljev, pa sta premagala le Jaret Anderson-Dolan in Phillip Danault, čuvaj mreže gostov Jonathan Quick je imel 20 obramb. Klonil je petkrat in imel le 80-odstoten izkupiček obramb.

Od sedmih golov so kar štirje padli že v prvi tretjini, ko so domače Strele v dobri minuti povedle z 2:0. Anderson-Dolan je z golom v 11. minuti držal priključek s Floridčani, ki pa so pred prvim odmorom po zaslugi Coreyja Perryja znova ušli na +2. V drugi tretjini gledalci gola niso videli vse do 36. minute, ko je bil natančen Ross Colton. Le 52 sekund pred drugo sireno je za malce boljše izhodišče kalifornijskega moštva poskrbel Danault.

A Kralji v zadnji tretjini niso več uspeli premagati Vasilevskega. Še več, v 57. minuti je zadel še Victor Hedman in odločil obračun. Ekipa iz mesta angelov je na lestvici zahodne konference zdrsnila na peto mesto, a za vodilnim Dallasom zaostaja le štiri točke. Pred njo so še Seattle, Winnipeg in Vegas. Od omenjene trojice se je zmage v noči na nedeljo veselil le Seattle, ki je bil s 3:1 boljši od Columbusa, medtem ko sta bila Winnipeg (0:4 doma proti Philadelphii) in Vegas (2:1 po podaljšku v gosteh pri New York Islanders) poražena. Za Dallasom pa je prost večer.

“Naredili smo tri, štiri napake v obrambi v uvodni tretjini in plošček je potem končal v naši mreži. Napake se sicer dogajajo, ampak tokrat so jih tekemci temeljito izkoristili,” je dejal trener Los Angeles Kings Todd McLellan.

Kings so dobili prve tri tekme v seriji petih gostovanj, po neuspešnem pri prvakih iz let 2020 in 2021 pa se bo niz končal v noči na sredo po slovenskem času v Carolini proti Hurricanes.