Tampa korak bližje Stanleyjevemu pokalu

Hokej 1. Jul 20217:47 0 komentarjev
Finale NHL
(Foto: Guliver Images)

Hokejisti Tampa Bay Lightning so na drugi tekmi finala lige NHL s 3:1 na domačem ledu premagali Montreal Canadiens in vodstvo v zmagah povišali na 2:0.

Pri Tampi so imeli tokrat v svojih vrstah kar dva junaka. Prvi je bil Blake Coleman, ki je v izdihljajih druge tretjine dosegel enega od lepših golov sezone. Devetindvajsetletnik je unovčil bliskovit protinapad svoje ekipe za vodstvo z 2:1 in plošček med padanjem ob branilcu usmeril v gol.

Drugi junak je bil njegov soigralec in vratar Andrej Vasilevskij, ki je zbral kar 41 obramb.

Pred tem je domače moštvo z golom Anthonyja Cirellija prišlo do vodstva z 1:0 v sedmi minuti druge tretjine. Montreal je štiri minute pozneje izkoristil igro z igralcem več in prek Nicka Suzukija izid poravnal na 1:1. Usodo gostov je sicer z golom v 16. minuti zadnje tretjine zapečatil Ondrej Palat.

“Imeli smo srečo, da smo izvlekli zmago. Za razliko od prve tekme, je nasprotnik danes bolj spominjal na ekipo, ki je blestela v končnici,” je po obračunu dejal trener Tampe Jon Cooper.

Finalna serija se sedaj seli v Montreal. Tretja tekma bo v noči iz petka na soboto po slovenskem času.