Tri asistence Kopitarja za zmago v Arizoni

Hokej 20. Feb 20226:50 0 komentarjev

Anže Kopitar in hokejisti Los Angelesa so v ligi NHL prišli do nove zmage. Tokrat so bili s 5:3 boljši od Arizone, kljub temu, da gre za najslabšo ekipo zahodne konference, pa so se morali kralji pošteno potruditi za dve točki.

Hokejisti Arizone so prvih 40 minut igrali odlično in vodili z rezultatom 3:2. Vodstvo je bilo še višje (3:1), a kralji so znižali prav ob koncu druge tretjine, kar jim je dalo zagona v zadnji. Na krilih Anžeta Kopitarja, ki je tokrat vpisal kar tri asistence, so preobrnili rezultat in se veselili nove zmage.

Zadetek za potrditev zmage:

Los Angeles še naprej zaseda mesta, ki vodijo v končnico. Trenutno so Anže Kopitar in soigralci na osmem mestu na zahodni konferenci, ki je izjemno napeta. Za drugim Calgaryjem zaostajajo le za 5 točk, 10. Dallas pa ima le tri točke manj od Los Angelesa.

Svojo osebno statistiko pridno polni tudi Kopitar. Dosegel je že svojo 33. asistenco v letošnji sezoni. Ob tem ima 14 zadetkov.

Zmage se je veselil tudi Anaheim, ki diha za ovratnik kraljem. Sosedje iz Kalifornije imajo dve točki manj. Tokrat so bili s 7:4 boljši od Vancouvra. Do novih točk so prišli še hokejisti Colorada (s 5:3 so premagali Buffalo) in ostajajo zanesljivo na vrhu lestvice zahoda. Edmonton je s 4:2 premagal Winnipeg, St. Louis je bil s 6:3 boljši od Toronta, Boston pa s 3:2 od Ottawe. Edino domačo zmago je ponoči dosegel Calgary, ki je premagal novinca v ligi iz Seattla.