Tudi Anže Kopitar akter velikega zasuka (VIDEO)

Hokej 28. Okt 20237:39 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angelesa ohranjajo pozitiven izkupiček. Na svoji sedmi tekmi nove sezone so v gosteh pri Arizoni slavili s 5:4 in dosegli še četrto zmago. Med strelce se je vpisal tudi kapetan Kraljev Anže Kopitar.

Začetek tekme med Arizono Coyotes in Los Angeles Kings je obetal enostavno nalogo za domače hokejiste. Ti so prek Matiasa Macellija povedli že po 37 sekundah, in čeprav je v 6. minuti odgovoril Mikey Anderson, so Kralji na odmor odšli z visokim zaostankom.

V osmi in deveti minuti, v zgolj 69 sekundah, so Kojoti kar trikrat zatresli mrežo gostov. J.J. Moser, Jack McBain in Sean Durzi so kljub vmesni menjavi vratarja (Phoenixa Copleyja je pred golovo črto zamenjal Cameron Talbot) poskrbeli za izid prve tretjine.

A to je bilo bolj kot ne tudi vse, kar jim je uspelo. V drugem delu je Drew Doughty izkoristil prednost igralca več in vsaj nekoliko znižal rezultat, tekma pa se je zares zapletla v tretji tretjini.

Po manj kot dveh minutah je za 3:4 zadel Quinton Byfield, ko je v 47. minuti po samostojni akciji zadel Anže Kopitar, pa je bilo vse skupaj na začetku. A če so že začeli tak zasuk, so ga v velikem slogu tudi končali. V začetku 59. minute je z drugim golom večera Doughty odločil zmagovalca.

Za Kopitarja, ki je na ledu preživel slabih 20 minut, je bil to četrti zadetek v sezoni, skupno pa osma točka.

Z ostalih tekmah odmeva poraz do danes nepremagljivega Vegasa – aktualni prvaki so na domačem ledu po podaljšku morali priznati premoč Chicagu.