Poškodba pozabljena, Luka Dončić le točko stran od izjemnega mejnika (VIDEO)

Košarka 28. Okt 20237:07 0 komentarjev
Luka Dončić

Druga tekma, druga zmaga. Košarkarji Dallasa so zmago nad San Antoniem v uvodnem krogu lige NBA nadgradili s še enim slavjem. Tokrat so v domači dvorani ugnali Brooklyn Nets (125:120), levji delež k uspehu pa je prispeval kdo drug kot Luka Dončić, ki mu je le točka zmanjkala do magične petdesetice!

Po fantastični predstavi proti San Antoniu, ko je Luka Dončić zablestel v svojem slogu s trojnim dvojčkom, je proti Brooklynu dvomestno številko dosegel v dveh kategorijah. A na kakšen način.

49 točk, 10 skokov in 7 asistenc je prispeval v dobrih 36 minutah na igrišču, s čimer je bil daleč najboljši strelec teksaško-newyorškega obračuna.

Gostje so po izenačenem prvem polčasu sicer vodili večino drugega dela, Dallasu pa je v zaključku prav po zaključku Dončića uspel velik preobrat za drugo zmago sezono. Slovenski zvezdnik je v zadnjih treh minutah zadel štiri trojke, tudi eno neverjetno od table. Skupno je z razdalje metal kar 9/14, na celi tekmi pa ni izgubil niti ene žoge!

Pomembna je bila predvsem trojka pri izenačenju na 120. točki, ko ga je “čuval” nekdanji soigralec Dorian Finney-Smith, a je Slovenec z desno roko zadel met za tri, ki je navdušil slehernega gledalca v dvorani.

“Takšne mete vadim. To delam na treningu. To je bila banka. Kar vprašajte soigralce,” je v smehu po tekmi na igrišču o skoraj cirkuškem metu razlagal Dončić. Ta je spet izpostavil obrambo kot ključno za zmago in pohvalil ekipo za dobro igro v obrambi. Ljubljančanu je le točka zmanjkala, da bi še šestič v karieri v ligi NBA dosegel 50 točk ali več – osebni rekord je postavil decembra lani proti New York Knicks, ko je dosegel 60 točk.

Nets ni pomagalo niti 30 točk Camerona Thomasa in 23 nekdanjega člana Dallasa Spencerja Dinwiddieja, na drugi strani so pri teličkih dvomestno številko vpisali še Tim Hardaway Junior (19), Kyrie Irving (17) in Dwight Powell (11).

“To je bila Lukova čarovnija,” je dejal domači trener Jason Kidd. Tudi gostujoči Jacque Vaughn je po tekmi poudaril, da so igralci, kot je Dončić, tisti, ki naredijo razliko pri nekaterih ekipah. “Kar na koncu dela ekipe posebne, je to, da imajo fante, ki znajo zadeti težke mete. To je storil Donovan (Mitchell iz Clevelanda, op. p.) proti nam prvi večer NBA. To je storil Luka danes,” je dejal.

Danes so igrali tudi prvaki lige, Denver Nuggets, ki so do druge zmage v sezoni prišli na krilih 22 točk, 12 skokov in sedmih podaj Nikole Jokića. Zlata zrna, za katera zaradi hude poškodbe to sezono ne igra Slovenec Vlatko Čančar, so s 108:104 premagala Memphis Grizzlies.