Večer goliad v ligi NHL

Hokej 8. Dec 20227:21 0 komentarjev

V ligi NHL je bilo ponoči izjemno zanimivo. Buffalo je s kar 9:4 ugnal Columbus, Edmonton pa je bil z 8:2 boljši od Arizone. Na tekmi med San Josejem in Vancouvrom so gledalci videli kar 11 zadetkov, obračun pa se je končal šele po podaljšku.

Junak tekme med Buffalom in Columbusom je bil Tage Thompson, ki je dosegel kar 6 točk: zabil je 5 zadetkov in dodal asistenco. Jeff Skinner je ob tem podal za štiri zadetke, Alex Tuch je dosegel gol in 3 asistence. Columbus je tako na domačem ledu prejel kar 9 zadetkov in doživel pravo malo katastrofo.

Izjemno razpoloženi so bili tudi hokejisti Edmontona, ki so v domači dvorani Arizoni nasuli 8 zadetkov. Connor McDavid je bil s štirimi točkami (2 gola in 2 podaji) prvi mož tekme.

Goliado so videli tudi gledalci na tekmi med Calgaryjem in Minnesoto, ki se je končala z rezultatom 5:3 za prve. Izjemno zanimivo pa je bilo predvsem na zadnji tekmi med San Josejem in Vancouvrom. Na tekmi preobratov so domači že zaostajali s 3:1, nato preobrnili izid in bili v prednosti še štiri minute pred koncem, na koncu pa morali priznati premoč gostom po podaljšku. V peti minuti dodatka je namreč Elias Pettersson priboril zmago Vancouvru.

Poraz si je privoščila trenutno najboljša ekipa zahodne konference. Vegas je moral doma priznati premoč rangerjem iz New York s 5:1. Boston, ki vodi na vzhodu, je bil bolje razpoložen. V Coloradu so padli prvaki s 4:0.

Anže Kopitar bo na delu ponovno danes ponoči. Los Angeles gostuje v Torontu.