Vegas po preobratu še utrdil vodstvo, hudiči nadaljujejo niz

Hokej 22. Nov 20228:00 0 komentarjev

Vodilna ekipa zahodne konference v ligi NHL je še v 47. minuti na gostovanju v Vancouvru zaostajala z 2:4, nato pa so zlati vitezi uprizorili fantastičen zaključek in že po rednem delu zmagali s 5:4. Ker je najbližji zasledovalec Dallas po kazenskih strelih izgubil proti Coloradu, je moštvo iz meke igralništva svojo prednost na vrhu razpredelnice povečalo na šest točk.

Po tem ko v prvi tretjini navijači v olimpijskem Vancouvru niso videli zadetkov, so se v drugi prvi veselili domači. V 32. minuti je Andrej Kuzmenko Kanadčane popeljal v vodstvo, a odgovor gostov je bil hiter in učinkovit. V 35. minuti sta v razmaku 49 sekund zadela Mark Stone in William Carrier, kar je bil tudi izid po štiridesetih minutah.

Drugi preobrat na tekmi so ponudili gostitelji, ki so izvrstno vstopili v zadnji del tekme. Bo Horvat (42.), Luke Schenn (46.) in Elias Pettersson (47). so poskrbeli, da so se hokejisti iz Vegasa znašli v hudih škripcih. Toda zlati vitezi so dokazali, da niso zaman vodilna ekipa zahodne konference. Le 43 sekund po golu Vancouvra je na 4:3 znižal Carrier, v 49. minuti pa je izid poravnal Reilly Smith. Stone je z drugim golom večera v 50. minuti poskrbel za nov preobrat, a so sodniki njegov zadetek po zahtevi trenerja Canucks Bruca Boudreauja razveljavili. Zadnja beseda je vseeno pripadla gostom, v 55. minuti je odločilni gol dosegel Alex Pietrangelo in poskrbel, da je Vegas iz Kanade odnesel poln plen.

S tem je svojo prednost na vrhu zahodne konference povišal na šest točk, najbližji zasledovalec pa je zdaj Dallas. Zvezde so se na domačem ledu proti Coloradu dvakrat znašle v zaostanku, obakrat pa je za izenačenje zadel Jason Robertson. Ker po rednem delu zmagovalca ni bilo, so odločali kazenski streli, pri katerih je odločilnega dosegel Mikko Rantanen. Teksašani imajo točko več od Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, ki so bili tokrat prosti, nova tekma pa jih čaka danes ponoči, ko bodo ob 4.30 po slovenskem času gostili New York Rangers.

Lažje kot Vegas pa je do zmage prišla vodilna ekipa Vzhoda Boston. Bruins so na Floridi pri Tampa Bay na začetno vodstvo strel odgovorili s petimi zaporednimi goli, kar je kljub jurišu domačih v zadnji tretjini zadoščalo za zmago (5:3). Razlika do prvih zasledovalcev – New Jersey Devils – ostaja nespremenjena (dve točki), hudiči so tokrat s 5:2 ugnali Edmonton. Za Boston je bila to šesta, za New Jersey pa že 13. zmaga v nizu!