Zvezde so se utrdile v vodstvu

Hokej 9. Feb 20238:07 0 komentarjev

V ligi NHL sta bili v noči na četrtek na sporedu le dve tekmi. Vodilna ekipa zahoda Dallas Stars je prepričljivo premagala Minnesoto (4:1) in svojo prednost pred zasledovalci povečala na pet točk. Bolj izenačen je bil obračun New York Rangers in Vancouver Canucks, ki je pripadel domačinom (4:3).

Dallas je v tekmo vstopil z dvema oziroma tremi točkami prednosti pred najbližjima zasledovalcema zahodne konference, Winnipegom in Vegasom, ki pa se je po zaslugi 30. zmage na 53. tekmi sezone povišala na pet oziroma šest točk.

Po prvi tretjini brez zadetkov je moštvo iz Teksasa na začetku drugega dela v manj kot 11 minutah povedlo s 3:0 in kljub golu Minnesote v zaključku prvih 40 minut je bilo to dovolj za zmago domačih, ki jo je tik pred koncem tekme z golom v prazno mrežo potrdil Roope Hintz. Ta je bil poleg Jasona Robertsona edini, ki je v svojo statistiko vpisal dve točki. Minnesota ostaja v tesnem boju za preboj v končnico, na osmem mestu zahoda ima 58 točk, toliko kot sedmi Colorado in deveti Calgary.

Bolj od Teksašanov pa so se morali za zmago potruditi hokejisti iz New Yorka. Rangers so na obračunu proti Vancouvru streljali manj od tekmecev (21:25), a bili pred golom bolj razpoloženi od gostov. V 9. minuti je na semaforju že pisalo 2:0 za domače, a so Canucks odgovorili še pred prvo sireno. Zasedba Gerarda Gallanta je nato še dvakrat pobegnila na dva gola prednosti, a so se kanadski gostje obakrat približali na minus ena. Nazadnje v 57. minuti, ko je na 4:3 znižal Elias Pettersson. Do izenačenja pa vendarle niso uspeli priti.

Rangerji so s to zmago obstali na šestem mestu vzhoda, Minnesota pa še naprej ostaja 12. na zahodu.

Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem bodo naslednjič na delu šele v nedeljo zjutraj po slovenskem času, ko bodo gostili Pittsburgh.