Prva točka Kastelica v ligi NHL, Marner zabil osmič zapored

Hokej 8. Feb 20227:14 > 7:31 0 komentarjev
Mitchell Marner je v izjemni formi. Foto: John E. Sokolowski-USA TODAY via Guliverimage

Po All Star premoru se nadaljuje redni del sezone lige NHL. Ponoči so bile v akciji štiri ekipe v dveh kanadsko-ameriških dvobojih. Bolj veseli so bili v deželi javorjevega sirupa.

Toronto je bil na domačem ledu boljši od Caroline po podaljšku. Slavili so s 4:3. Prvi imeni domačih sta bila Auston Matthews z dvema zadetkoma v drugi tretjini in Mitchell Marner, ki je v 55. minuti domačinom priigral podaljšek, v tretji minuti dodatka pa poskrbel, da so točke ostale doma.

Marner je zabil še na osmi tekmi zapored. Pred tem na šestih zaporednih tekmah ni zatresel mreže nasprotnikov. Na 33 tekmah v letošnji sezoni ima 14 zadetkov, kar 10 pa na zadnjih osmih tekmah. Poleg tega je v letošnji sezoni Kanadčan zbral še 23 asistenc. Na zadnjih osmih tekmah je njegova statistika res neverjetna: 10 zadetkov in 9 asistenc.

Toronto še naprej pridno nabira točke. Zmaga proti Carolini je šesta zaporedna. Toronto zaseda peto mesto vzhodne konference.

Bolj zanesljivo je slavila Ottawa, ki je v dvoboju dna vzhodne konference ugnala New Jersey s 4:1. Tekma je bila prav posebna za Marka Kastelica, hokejista slovenskega rodu. Sin nekdanjega slovenskega reprezentanta Eda Kastelica je na svoji četrti tekmi severnoameriške profesionalne hokejske lige dosegel prvo točko. Bil je podajalec pri golu Nicka Holdna za 2:1. Kanadčani na predzadnjem mestu vzhoda za točko zaostajajo za tokratnimi tekmeci.

Zelo dolg premor imajo kralji Anžeta Kopitarja. Naslednja tekma hokejistov iz Los Angelesa bo na sporedu šele 15. februarja, ko v Kalifornijo prihaja Edmonton. Zaradi okužb s covidom-19 je namreč v letošnji sezoni odpadlo veliko tekem, ki jih bodo v tem obdobju vodilni možje lige NHL poizkušali nadoknaditi.