NHL: Menjava na vrhu zahodne konference

Hokej 11. Jan 20237:50 0 komentarjev
Dallas Stars
AP Photo/Michael Ainsworth

V ligi NHL je bilo sinoči odigranih deset srečanj. Z zmago nad New York Islanders po izvajanju kazenskih strelov (2:1) so se Dallas Stars za nekaj časa prebili do prvega mesta v zahodni konferenci.

Dallas je z zmago v gosteh ujel Vegas Golden Knights, a imajo zvezde večje število zmag, zato so skočile na vrh.

Na tretjem mestu zahoda se odlično drži ekipa Anžeta Kopitarja, Los Angeles Kings, ki za vodilnima ekipama zaostaja le dve točki, je pa res, da so kralji odigrali dve tekmi več. Dallasu je sinoči zmago prinesel napadalec Jason Robertson, ki je najprej zadel v rednem delu srečanja, nato pa kot edini zadel kazenski strel.

Ducat golov v Detroitu

Pravo nevihto golov so gledalci sinoči gledali v avtomobilskem mestu. Detroit je Winnipegu nasul 7 zadetkov, Kanadčani so jih za hrbet vratarja Red Wings spravili 5. Pri domačih se je s kar štirimi asistencami izkazal 21-letni nemški branilec, Moritz Seider.

Aktualnim prvakom iz Kolorada še zmeraj ne steče. Tokrat so gostovali pri Florida Panthers in izgubili 4:5, pa čeprav so se v zadnji četrtini vrnili po zaostanku z 1:4. Odločilni gol je štiri minute pred koncem za panterje zabil Matthew Tkachuk.

Anže Kopitar bo na delu že danes ponoči, ko s Kings v Crypto.com Areni ob 4. uri ponoči gosti ekipo San Jose Sharks.