Norvežani s sedmico končali slovenske olimpijske sanje

Hokej 27. Avg 202120:20 > 23:22 0 komentarjev
Slovenija - Norveška. Foto: Guliverimage

Slovenski hokejisti so izgubili tudi drugo tekmo kvalifikacijskega turnirja za olimpijske igre 2022. Norveška je bila pred domačimi gledalci boljša s 7:4 in je končala slovenske sanje o tretjem zaporednem nastopu na igrah pod petimi krogi. Slovence v nedeljo čaka revialna tekma z Južno Korejo, potnika v Peking pa bo določila zadnja tekma med Norvežani in Danci.

Srečanje med Norveško in Slovenijo je skupno ponudilo kar enajst golov. Že po 10 minutah so domačini vodili s 3:0, Slovenija je odgovorila z goloma Gregorca in Saboliča. V drugi tretjini so belo-modri kaznovali vse napake risov in ušli na 6:2, a sta v začetku zadnjega dela v razmaku 45 sekund zadela Sabolič in Čepon. Norvežani so se zaključnega pritiska Slovencev dobro otresli in brez večjih težav prišli do druge zmage na turnirju, ki jo je tri minute pred koncem potrdil Christian Kaasastul.

Slab začetek, a dober konec uvodne tretjine

Podobno kot proti Danski je Slovenija zelo slabo začela tudi danes. Že po 10 sekundah je bil izključen Jan Drozg, a so risi uvodni nalet Norvežanov ubranili. Domači so bili boljši, Slovenci pa so imeli težave pri prehodu iz obrambne tretjine. Vikingi so svojo premoč kronali v 7. minuti, ko je Gašperja Krošlja s strelom ob bližnji vratnici premagal Martin Roymark.

Minila je manj kot minuta (53 sekund), ko je silovit nalet Norveške še enkrat obrodil sadove. S strelom z modre črte z leve strani je zadel Christian Kaasastul. Slovenski selektor Kopitar je zahteval pol minute odmora, na vratarskem položaju pa je namesto Krošlja vstopil Luka Gračnar. Pri domačih je bil nato izključen Erlund Lesund, a namesto, da bi Slovenci ujeli priključek, so si v obrambi privoščili hudo napako, po hitrem protinapadu 2 na 1 pa je zadel Ken Andre Olimb.

Po zgolj 10 minutah je tako na semaforju pisalo 3:0, kar je slovenske fante očitno prebudilo. Najprej so v 13. minuti ob igri z igralcem več znižali prek Blaža Gregorca, le 80 sekund kasneje pa so po pridobljenem ploščku v srednji tretjini izpeljali lepo akcijo, po kateri je po podaji Anžeta Kopitarja precej z desne strani pod prečko zadel še Robert Sabolič. Glede na začetek zadovoljiv rezultat po prvem delu, razmerje v strelih je bilo 15:7 za Norveško.

Norvežani kaznovali vse napake

Uvod v drugo tretjino je minil v bolj mirnem ritmu. Norvežani so imeli pobudo, a tudi Slovenci so imeli svoje priložnosti. V 25. minuti si je napako privoščil Jan Urbas, ko je spotaknil norveškega tekmeca in sodniki so pokazali na kazenski strel. Uspešno ga je izkoristil prvi zvezdnik vikingov Mats Zuccarello, ki je Gračnarja premagal s strelom med nogama.

Nadaljevala se je precej izenačena igra (streli v drugem delu 10:7 za Norveško), ob koncu 40 minut pa je Slovencem popustila zbranost. Najprej je lepo podajo Ken Andreja Olimba z leve strani izza vrat izkoristil njegov brat Mathis, 27 sekund pred sireno pa je zadel še Mats Rosseli Olsen. Norvežani so povedli s 6:2, slovenske olimpijske sanje pa so se vse bolj oddaljevale.

Brez predaje, a tekmec je bil boljši

Kljub temu se varovanci Kopitarja niso predali, v 44. minuti sta v razmaku 45 sekund zadela Robert Sabolič (z desne, močno pod prečko) in Kristjan Čepon (z modre linije). Risi so poskušali, veliko streljali, nato pa so narekovanje ritma spet prevzeli domači. Za sedmico je z drugim golom na tekmi poskrbel Kaasastul. V nedeljo jih ob 16. uri čaka odločilna tekma z Dansko (v Peking bo potoval zmagovalec skandinavskega derbija), Slovenija pa bo že štiri ure prej zgolj za čas in slavo palice prekrižala z Južno Korejo.

Korejci povedli, a le razjezili Dance

Že prej sta se pomerili Danska in Južna Koreja. Podobno kot včeraj proti Norveški so Korejci povedli prek Ki-Sung Kima, Danska pa je z izenačenjem odgovorila še pred koncem prve tretjine. Od tam naprej smo gledali enosmerni promet, Danci so v drugi (7:0) in tretji (3:0) napolnili mrežo Azijcev, končalo se je kar z 11:1. Blestel je Oliver Bjorkstrand s tremi goli, po dva so dodali Nikolaj Ehlers, Morten Poulsen in Joachim Blichfeld.

Spored turnirja v Oslu

Četrtek, 26. avgust 2021:

Danska – Slovenija 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)
1:0 Ehlers 3., 2:0 Storm 13., 3:0 Russell 15., 3:1 Drozg 21., 4:1 Ehlers 22., 4:2 Urbas 50., 4:3 Verlič 58.

Južna Koreja – Norveška 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
1:0 Ki-Sung Kim 6., 1:1 Lesund 7., 1:2 Olimb 9., 1:3 Espeland 25., 1:4 Lindstrom 50.

Petek, 27. avgust 2021:

Danska – Južna Koreja 11:1 (1:1, 7:0, 3:0)
0:1 Ki-Sung Kim 14., 1:1 Blichfeld 20., 2:1 Ehlers 21., 3:1 Bjorkstrand 26., 4:1 Poulsen 28., 5:1 Bjorkstrand 28., 6:1 Bjorkstrand 31., 7:1 Storm 32., 8:1 Blichfeld 35., 9:1 Ehlers 41., 10:1 Russell 42., 11:1 Poulsen 54.

NorveškaSlovenija 7:4 (3:2, 3:0, 1:2)
1:0 Roymark 7., 2:0 Kaasastul 7., 3:0 K. A. Olimb 10., 3:1 Gregorc 13., 3:2 Sabolič 15., 4:2 Zuccarello 25., 5:2 M. Olimb 39., 6:2 Rosseli Olsen 40., 6:3 Sabolič 44., 6:4 Čepon 44., 7:4 Kaasastul 57.