Olimpija izsilila peto tekmo

Drugi športi 7. Maj 202122:46 > 22:57 0 komentarjev
Olimpija je z zmago v Podmežakli izsilila peto tekmo.

Na četrti tekmi finala državnega prvenstva v hokeju na ledu je Olimpija z zmago z 2:0 izenačila izid v seriji na 2:2. Odločilna tekma, ki bo dala prvaka, bo v ponedeljek v Ljubljani.

Četrta tekma, četrta gostujoča zmaga. Ljubljančani so pokazali povsem drugačen obraz kot na tretji tekmi in so z disciplinirano igro v obrambi ter visokim pritiskom prišli do zaslužene zmage. V napadu so bili sicer znova precej neučinkoviti. Na drugi strani Jeseničani niso ponovili predstave iz Tivolija, v njihovi igri je bilo preveč napak, ob koncu tekme si je napako privoščil še vratar Us. O prvaku bo zdaj odločala ponedeljkova tekma v Tivoliju.

V prvem delu ni bilo veliko pravih priložnosti ne na eni ne na drugi strani. Olimpija je zapretila prva, v drugi minuti je Žana Usa preizkusil Marc Olivier Vallerand. Minuto kasneje je Paavo Hölsä na drugi strani veselje preprečil Jaki Šturmu. V četrti minuti je bil pri Ljubljančanih izključen Nik Simšič, a si železarji razen strela Žana Jezovška od daleč prave priložnosti niso priigrali. Še celo več, ob izteku kazni so si v obrambi privoščili napako in sam pred Usa je pridrsal kapetan Olimpije Žiga Pance ter goste popeljal v vodstvo. V nadaljevanju veliko lepih akcij nismo videli. V deseti minuti je dvakrat poizkusil Vallerand, dvajset sekund pred koncem prve tretjine pa je Pance še enkrat po levi strani pridrsal pred Usa, a je bil domači vratar uspešnejši.

Več pozornosti obrambi

Podobno sliko smo na ledeni ploskvi spremljali tudi v drugi tretjini. Jeseničani so začeli bolje, v 24. minuti je z modre črte streljal Nejc Stojan. V 25. minuti je bil pri Ljubljančanih izključen Žiga Pešut, toda železarji so zares preizkusili Hölsäja le prek Mirka Djumića, pa še njegov strel je bil za finskega vratarja lahek plen. Obe ekipi sta se več posvečali obrambnim nalogam, veliko prehodov iz obrambne tretjine je bilo na obeh straneh neuspešnih. Najlepšo priložnost za izenačenje so Jeseničani zapravili v 32. minuti, ko si je napako privoščil Aleksandar Magovac. Jeseniški napadalci so v razmerju 3 na 1 pridrsali pred vrata, a je vratar Olimpije še enkrat ubranil strel Patrika Rajsarja po podaji Andreja Hebarja. V 37. minuti je za domače z modre črte streljal še David Planko, a se izid ni spremenil.

Prva napaka Usa v finalni seriji

V zadnji tretjini so bili Ljubljančani občutno boljši. Več so streljali, Jeseničani na drugi strani kljub zaostanku niso uspeli priti do zrele priložnosti. Nekaj odličnih obramb je znova zbral jeseniški vratar Us, ki pa si je v 57. minuti privoščil napako. Ob poskusu podaje obrambnim igralcem je palico podstavil Aleš Mušič, plošček pa se je v visokem loku odbil v jeseniško mrežo. Tekma je bila odločena, domači trener Mitja Šivic je sicer Usa potegnil iz vrat dobro minuto pred koncem, a brez uspeha. O prvaku bo tako odločala peta tekma.