Olimpija še naprej ostaja brez domače zmage

Hokej 29. Sep 202322:27 0 komentarjev
Olimpija

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 6. kroga lige ICEHL doma izgubili proti Vorarlbergu z 1:7 (0:1, 0:2, 1:4).

Ljubljančani so v prejšnjem krogu tesno z 1:0 slavili na gostovanju pri lanskemu finalistu Bolzanu. Danes so na domačem ledu visoko izgubili proti ekipi, ki je lani redni del sezone sklenila na zadnjem mestu lestvice, a so letos po šestih tekmah pri treh zmagah.

Hokejisti Olimpije imajo po današnji bledi predstavi in najvišjem porazu v sezoni po šestih tekmah po dve zmagi in poraza ter po eno zmago in poraz po podaljšku. Pri devetih osvojenih točkah so na osmem mestu regionalne lige.

Uvod današnjega dvoboja je bil precej izenačen, nekoliko konkretnejši so bili gostje, ki so stresli tudi okvir vrat. Nekajkrat so zapretili tudi zmaji, a gostujočega vratarja Davida Madlenerja niso premagali, so pa zato povedli gostje, ko so izkoristili svojo prvo igro z igralcem več na ledu. V deveti minut je zadel Nick Pastujov.

Olimpija

Po prejetem zadetku je bila Olimpija boljši tekmec in bila blizu izenačenja, po podaji Žige Mehleta se je Jaka Sodja sam znašel pred Madlenerjem, a se je ta spet izkazal. Čeprav so bolj pritiskali domačini, se je moral tudi Lukaš Horak v vratih Olimpije večkrat izkazati.

V začetku druge tretjine sta si ekipi še naprej izmenjavali priložnosti, Olimpija pa je iskala izenačenje. Domačini so bili pred vrati nasprotnika premalo konkretni, gostje pa so nato izkoristi tudi svoj drugi “power play” na dvoboju in po golu Stevena Owreja po dobre pol ure igre vodili z 2:0. Ob koncu druge tretjine je Vorarlberg bolj ali manj potrdil zmago, ko je zadel še tretjič. Slovenec v dresu avstrijskega kluba Luka Maver je asistiral Julianu Metzlerju.

Ljubljančani vseeno niso vrgli puške v koruzo in v začetku sklepne tretjine znižali po golu Nejca Stojana. A kljub priložnostim jih je še enkrat več “pokončala” igra z igralcem manj na ledu, saj so prejeli nov zadetek. Prednost treh golov je obnovil Cedric Lacroix.

Olimpija

Olimpija je v zadnjih minutah poskušala igrati tudi brez vratarja, imela je številčno premoč na ledu, na trenutke tudi šest na tri, vendar vseeno ni našla poti do gostujočih vrat. Posledično so plošček v nebranjen gol še petič na tekmi poslali hokejisti Vorarlberga, zadel je Kevin Macierzynski.

Pred iztekom časa so imeli gostje na ledu znova številčno premoč, to pa so kronali še z dvema zadetkoma, zadela sta Daniel Woger in Maver.

Nova tekma v regionalnem tekmovanju Ljubljančane čaka že v nedeljo, ko bodo gostovali pri vodilni ekipi Pustertal.

SŽ Olimpija – Vorarlberg 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)

Dvorana Tivoli, gledalcev 1040, sodniki: Nagy, Piragić (glavna), Hribar, Mantovani.

Strelci: 0:1 N. Pastujov (Owre, Kirichenko, 9.), 0:2 Owre (Pallestrang, M. Pastujov, 33.), 0:3 Metzler (Maver, 38.), 1:3 Stojan (Kapel, 42.), 1:4 Lacroix (Owre, 49.), 1:5 Macierzynski (M. Pastujov, Pallestrang, 57.), 1:6 Woger (59.), 1:7 Maver (M. Pastujov, 60.).