Oslabljena Carolina odpihnila Kopitarjev Los Angeles

Hokej 19. Dec 20217:22 > 8:00 0 komentarjev
Los Angeles Kings
Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Hokejisti Los Angelesa so v ligi NHL izgubili drugič zapored. Po porazu proti Floridi Panthers jih je visoko premagala še Carolina Hurricanes, ki je bila boljša s kar 5:1.

Domači so vse dvome o zmagovalcu razrešili že po uvodnih dveh tretjinah, v katerih so slovenskemu asu Anžetu Kopitarju in soigralcem zabilištiri gole. To jim je uspelo kljub odsotnosti kar šesterice igralcev, ki so dvoboj izpustili zaradi covid-19 protokolov. Med drugim je manjkal tudi njihov najboljši strelec Sebastian Aho.

Do že svoje šeste zmage na zadnjih sedmih tekmah so domači prišli na krilih 32 obramb vratarja Frederika Andersena, z zadetkom in asistenco pa sta se izkazala Jesperi Kotkaniemi in Jesper Fast.

“Iskreno, če bi mi pred zadnjima dvema tekmama dejali, da ju bomo dobili, bi se mi to zdel velik dosežek. Fantje so resnično garali. Vse pohvale igralcem, ki so stopili na led in prispevali svoj delež,” zadovoljstva ni skrival trener Caroline Rod Brind’Amour.

“Le kaj ni uspevalo Carolini,” pa se je po tekmi spraševal njegov stanovski kolega na klopi Los Angelesa Todd McLellan. “Bili smo hitrejši, močnejši, odločnejši,” je pristavil.

Za kralje je sicer edini gol na tekmi dosegel Blake Lizotte, ki se je med strelce vpisal v zaključku druge tretjine.