Poraz Jeseničanov v Italiji

Hokej 16. Feb 202323:01 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v šesti tekmi drugega dela alpske lige v skupini master v gosteh po podaljšku izgubili s Cortino z 1:2 (0:0, 1:1, 0:0; 0:1).

Jeseničani so v prvi tekmi po reprezentančnem premoru, ko je Slovenija igrala na turnirju v Bolzanu, gostovali v Cortini. S tem tekmecem so v drugem delu tekmovanja že igrali, v Podmežakli so Italijani slavili po podaljšku s 3:2, tokrat pa je bil razplet podoben, saj so tudi danes po dodatnem delu igre slavili Italijani.

Po prvi tretjini brez zadetkov in ob rahli terenski premoči gostov so v drugi najprej zadeli domači, a je v 35. za izenačenje poskrbel Lovro Kumanović. To pa sta bila tudi edina zadetka v rednem delu, v podaljšku pa je gol odločitve padel že v 61. minuti, ko je prednost igralca več izkoristil Gregory di Tomasso.

Na prejšnjih tekmah so železarji igrali po sistemu toplo-hladno. Drugi del lige so kot prepričljivo najboljši iz rednega dela začeli slabo, saj so poleg poraza s Cortino doma klonili še proti ekipi Unterland Cavaliers s 3:5. Sledila je minimalna zmaga proti Rittnu z 1:0 ter najslabša predstava celotne sezone, ko so železarji v Salzburgu s tamkajšnjo drugo ekipo izgubili kar z 0:8. A so potem na naslednji tekmi tudi sami visoko zmagali, s 5:1 so odpravili Unterland.

V tej skupini sicer moštva ne igrajo za končnico, saj so vsa vanjo že uvrščena, bo pa vrstni red pomemben pri izbiri tekmecev v končnici in prednosti domačega terena v izločilnih bojih.

Do konca skupine master sta še dva kroga. Jeseničani bodo v soboto gostovali pri Rittnu, 23. februarja pa bodo gostili mlade Salzburžane.