Švicarji do velike zmage nad Kanado

Hokej 21. Maj 202217:55 > 21:56 0 komentarjev

Za razliko od prejšnjih dni je danes na svetovnem prvenstvu na Finskem na sporedu kar šest tekem. Zgodnje popoldanski program je največ zadovoljstva prinesel v tabor ZDA, zanesljive zmage proti Francozom so se veselili Danci. Finci so brez težav odpravili Avstrijce (3:0), Švicarji pa so poskrbeli za prvi poraz Kanadčanov (6:3). V večernem terminu so Slovaki ugnali Italijo (3:1), Čehi pa niso imeli težav z Norvežani (4:1).

Svetovno prvenstvo v hokeju, deveti dan

Danska je na uvodu v deseti dan brez večjih težav ugnala Francoze (3:0), ki so si mesto med elito zagotovili po izključitvi Rusov in Belorusov. Rdeče-beli so v vsaki tretjini zabili po en zadetek, nasprotnike pa “nadstreljali” s 30:19.

Precej več drame je bilo v skupini B, kjer so Američani presenetljivo ugnali Švede (3:2) ter jim zadali prvi poraz na prvenstvu. Veliki junak reprezentance ZDA je bil napadalec Ottawe Adam Gaudette, ki je zmagovalca odločil nekaj sekund pred koncem podaljška.

Švicarji nadaljujejo z izjemnimi predstavami

Finci se niso prav namučili na tekmi proti Avstriji. V vsaki tretjini so dosegli po en gol in zanesljivo odpravili naše severne sosede. Avstrijci kljub temu ostajajo na predzadnjem mestu, ki še prinaša obstanek med elito.

Veliko bolj vroče je bilo na obračunu med Kanado in Švico. Obračun dveh najbolj učinkovitih ekip svetovnega prvenstva ni razočaral. Gledalci so že v prvi tretjini videli šest zadetkov. V nadaljevanju pa so zadetke dosegali le še hokejisti Švice in prišli do pete zmage in prvega mesta v skupini A.