Finci se bodo za naslov spet pomerili s Kanadčani

Hokej 28. Maj 202220:00 > 20:06 0 komentarjev

Na svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu smo tik pred končnimi odločitvami. V zgodnjem popoldanskem polfinalu so prvo vstopnico v veliki finale vzeli domačini Finci, drugi finalisti pa so Kanadčani, ki so povozili Češko (6:1).

V Tampereju je dvorana, polna finskih navijačev, kmalu po začetku tekme onemela. Že v 2. minuti tekme je namreč Američane v vodstvo popeljal branilec Nate Schmidt. Finci so rezultat preobrnili na prelomu prve in druge tretjine, ko sta zadela Miro Heiskanen in Sakari Manninen. Hitro izenačenje ZDA je ravno tako hitro znova izničil Sami Vatanen.

Po golu Joela Armie je domača prednost še narasla, gostje pa so z igro brez vratarja sicer ujeli priključek, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa. Zadnji veliki finale svetovnega prvenstva, v katerem so igrali hokejisti ZDA, tako še vedno sega v leto 1960!

Svetovno prvenstvo v hokeju, polfinale

Sobota, 28. maj:

Finska – ZDA 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Heiskanen 17., Manninen 25., Vatanen 30., Armia 46. ; Schmidt 2., Farell 27., Gaudette 58.

Kanada – Češka 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Finale bo v nedeljo ob 19.20, tekma za tretje mesto pa ob 14.20. Vse tekme so na sporedu v Tampereju.