Risi navdušili in se znesli nad Korejci

Hokej 10. Feb 202315:31 0 komentarjev
Anže Kuralt. Foto: Aleš Fevžer

Na prijateljskem turnirju v Bolzanu so slovenski hokejisti drugi dan dosegli še drugo zmago. Po minimalnem slavju nad Italijo po podaljšku so se risi tokrat znesli nad Južnimi Korejci in jih premagali kar z 10:0! Izvrstna je bila že prva tretjina, ki je varovancem Matjaža Kopitarja pripadla s 5:0. Reprezentanco zadnji obračun čaka jutri, ko se bodo ob 13. uri pomerili z Madžarsko.

Čeprav je od zaključka včerajšnje tekme proti Italiji, ki so jo risi dobili po podaljšku (1:0), minilo le okrog 18 ur, to izbrancev Matjaža Kopitarja ni zmotilo. Proti Južni Koreji so že od začetka nastopili odločno, kar se jim je obrestovalo že po 17 sekundah, ko je za vodstvo zadel Anže Kuralt. Isti igralec je zadel še v tretji minuti, izvrstno prvo tretjino pa so z golom kronali še Tadej Čimžar (15.), Rok Tičar (20.) in Rok Kapel (20.). Zadnja dva sta v zadnji minuti pred prvo sireno zadela v razmaku 27 sekund.

Tekma je bila tako praktično odločena že po 20 minutah, a Slovenci se vseeno niso ustavljali. V drugem delu so sicer zadeli le enkrat, znova tik pred odmorom, ko je hat-trick dosegel Kuralt.

Konkretno premoč pa so slovenski hokejisti znova prikazali v zadnji tretjini. Jaka Šturm, Matic Podlipnik, Čimžar in Ken Ograjenšek so do vrha napolnili mrežo Korejcev. Končalo se je s kar 10:0. Ob tem veseli tudi dejstvo, da je nepremagan v slovenskih vratih ostal Luka Gračnar, ki je tokrat dobil prednost pred Gašperjem Krošljem in Matijo Pintaričem.

“Dober začetek. Včeraj smo imeli kar težave z Italijani. Fantje so bili pripravljeni na hiter kontakt, čeprav so bili Italijani agresivnejši kot Korejci. A tudi oni so bili blizu, potrebno je bilo igrati zavzeto, enostavno in učinkovito. Ko enkrat zgodaj povedeš 3:0, gre tekma čisto v drugo smer. A dati deset golov na eni tekmi tudi ni kar tako. Dober pristop,” je svoje hokejiste pohvalil selektor Kopitar in dodal: “Jutri nekateri ne bodo igrali, tekma bo težja, vloge znotraj ekipe bodo spremenjene. Dobili bodo priložnost in jo je treba izkoristiti. Na poti do SP moraš igrati zavzeto,” je bil po tekmi zadovoljen selektor Kopitar.

Slovenci bodo zadnjo tekmo prijateljskega turnirja štirih držav odigrali jutri, ko se bodo ob 13. uri udarili še z Madžarsko, ki je danes z 0:3 izgubila proti Italiji.

Spored prijateljskega turnirja, Bolzano

Četrtek, 9. februar:

Madžarska – Južna Koreja 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Slovenija – Italija 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
1:0 Tičar (64.)

Petek, 10. februar:

Južna Koreja – Slovenija 0:10 (0:5, 0:1, 0:4)
0:1 Kuralt (Tičar, 1.), 0:2 Kuralt (Gregorc, Tičar, 3.), 0:3 Čimžar (Šturm, Pance, 15.), 0:4 Tičar (Simšič, Gregorc, 20.), 0:5 Kapel (20.), 0:6 Kuralt (Ograjenšek, Tičar, 40.), 0:7 Šturm (Pance, 46.), 0:8 Podlipnik (49.), 0:9 Čimžar (Pance, Šturm, 53.), 0:10 Ograjenšek (Tičar, Kuralt, 57.)

Italija – Madžarska 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)