Slovenci v drugi tretjini stvari postavili na svoje mesto

Hokej 4. Maj 202220:00 > 21:15 0 komentarjev
Romuni so na prvih dveh tekmah turnirja v Ljubljani prejeli kar 13 zadetkov. Foto: Aleš Fevžer

Potem, ko je včeraj s 4:2 padla Litva, se je slovenska hokejska reprezentanca na svetovnem prvenstvu divizije IA veselila še druge zmage. Tokrat so bili risi s kar 9:1 boljši od Romunov. Sredin spored sta sicer odprli Litva in Madžarska, ki je težje od pričakovanj strla odpor baltskih tekmecev (2:1).

Romunija – Slovenija 1:9 (1:1, 0:6, 0:2)

Skačkov 12.; Jeglič 10., 25., Verlič 24., 40., 51., Ograjenšek 34., Maver 37., Čimžar 40., Tičar 46.

Slovenci so dvoboj dobro začeli. V 10. minuti je Jeglič domače hokejiste popeljal v vodstvo. Šok je sledil zgolj dve minuti kasneje, ko so Romuni preko Skačkova izenačili. Prva tretjina se je zelo presenetljivo končala z 1:1.

A v nadaljevanju so se Slovenci zbrali. V drugi četrtini so vstpostavili dominacijo, dobili so jo s 6:0 in zagotovili, da zmaga ostane doma. V zadnji tretjini so se Slovenci sprostili in zabili še dva zadetka za prepričljivo zmago proti Romunom.