Večer v ligi NHL zaznamoval nov zgodovinski mejnik

Hokej 26. Jan 20227:43 > 7:57 0 komentarjev
Keith Yandle je postavil nov mejnik v ligi NHL. Foto: Corey Sipkin - AP Photo via Guliver

Keith Yandle je v torek odigral svojo 965. zaporedno tekmo v ligi NHL in s tem podrl rekord Douga Jarvisa. Branilec Philadelphie Flyers je rekord podrl na tekmi proti New York Islanders v UBS Areni v Elmontu v New Yorku. S tem je postal novi "ironman" lige NHL. To pa je tudi edini razlog za veselje, saj so hokejisti Philadelphie doživeli že 13. zaporedni poraz.

“Mislim, da je to ena od tistih stvari, ki se je še ne zavedam. Ta dosežek je nekaj, za kar sem zelo hvaležen. Hvaležen sem, da sem lahko odigral že eno tekmo v tej ligi, najboljši ligi na svetu. Biti obkrožen z najboljšimi ljudmi, ljudmi, ki ti vedno stojijo ob strani. Ljudmi, ki navijajo zate. Biti del lige NHL in družine NHL ter biti del nje zadnjih 16 let, je več kot uresničitev sanj,” je dejal Keith Yandle.

Toda večer in zmaga je vseeno pripadla domačinom. Philadelphia Flyers je izgubila 13. tekmo zapored, potem ko je Zach Parise v tretji tretjini dosegel odločilni zadetek na tekmi. Islandersi so zmagali s 4:3.

Travis Sanheim je prispeval dve podaji, Martin Jones pa je za Flyerse zbral 29 obramb. Pri ekipi Philadelphie so pred tekmo napovedali, da bo Mike Yeo ostal trener do konca sezone.

To je najdaljši niz brez zmage v zgodovini Flyersov; pred tem so izgubili dvanajstkrat zapored (od 24. februarja do 16. marca 1999).

Pittsburg do šeste zaporedne zmage

Sidney Crosby je dosegel gol in dve podaji, Pittsburgh Penguins pa so v torek v PPG Paints Areni s 6:3 premagali Arizono Coyotes in vknjižili že šesto zaporedno zmago.

Bryan Rust je dosegel gol in dve podaji, Kris Letang pa je dvakrat zadel za Pingvine, ki so na zadnjih 19 tekmah zbrali izkupiček 17-2-0. Tristan Jarry je v tem obdobju dosegel 13 zadetkov.

Crosby z eno izmed najlepših asistenc te sezone:

Carolina skoraj zapravila zmago

Drugi gol na tekmi Sebastiana Aha minuto in enajst sekund pred koncem podaljška je prinesel zmago Caroline Hurricanes nad Vegas Golden Knights s 4:3, potem ko so zapravili dva zadetka prednosti.

Nino Niederreiter in Vincent Trocheck sta v razmaku 57 sekund v drugi tretjini dosegla zadetek, Aho pa je v tretji tretjini za Carolino dosegel gol ob igri z igralcem več. Andrej Svečnikov je pri zmagovitem golu prispeval drugo asistenco na tekmi.

Aho je s sedmim golom v podaljšku v karieri postavil rekord franšize, enega več kot Jeff O’Neill. To je bil njegov drugi zadetek v podaljšku v tej sezoni.

Hurricanes so tri dni pred odigrali eno slabših tekem v tej sezoni. Frederik Andersen je s 26 obrambami poskrbel za četrto zmago Caroline na petih tekmah.