Velik skalp Kopitarja in kraljev, mero vzeli tudi prvakom

Hokej 30. Dec 20226:38 0 komentarjev
LA Kings; FOTO: Guliverimage

Ekipi Los Angeles Kings je sinoči v gosteh uspel veliki met, saj so po izvajanju kazenskih strelov s 5:4 ugnali aktualne prvake lige NHL, Colorado Avalanche ter tako že na sedmi zaporedni tekmi dosegli vsaj točko.

Hrušičan je ob zmagi na ledu preživel 23 minut, a točke ni prispeval.

Pri Kings sta se z dvema točkama izkazala Alex Iaffalo (gol in podaja) in Viktor Arvidsson (dve podaji), pri prvakih je gol in dve asistenci vpisal Kanadčan Cale Makar.

Colorado se je sredi druge tretjine znašel v zaostanku 1:2, potem pa v manj kot treh minutah dosegel kar tri zadetke in se na odmor pred tretjo tretjino odpravil z lepim kapitalom. Kings so že v drugi minuti nadaljevanja prek Iafalloja znižali, dobrih pet minut pred koncem rednega dela srečanja pa je Sean Walker izsilil podaljšek.

Švedska natančnost

Ker po petih minutah ni bilo zadetka, je sledilo izvajanje kazenskih strelov. V “loteriji” so plazovi oba poskusa zapravili, za kralje sta bila uspešna Arvidsson ter Adrian Kempe in zmaga tako potuje v Kalifornijo.

To je bil sicer že tretji povratek Los Angelesa v letošnji sezoni, ko so morali v zadnji tretjini nadomestiti vsaj dva zadetka zaostanka.

Z novo zmago Kopitar in druščina ohranjajo korak z vodilnima ekipama na zahodu, Dallasom ter Vegasom, ki bežita le za dve točki. Nov izziv Kings čaka jutri ob 22. uri po slovenskem času, ko bodo za silvestrovo doma gostili Philadelphia Flyers.