Zanesljiva zmaga Jeseničanov, slavili tudi Celjani

Alpska liga 5. Okt 202421:17 0 komentarjev
HDD Sij Acroni Jesenice

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Vipiteno s 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Jeseničani so na gostovanju pri južnotirolski zasedbi prevladovali, imeli več strelov na gol, v vsaki tretjini pa eno priložnost tudi izkoristili za končnih 3:0.

V prvem delu je v polno zadel Luc Slivnik, v nadaljevanju pa so gostje hitro izkoristili izključitev na domači strani, Maks Selan je za povišanje vodstva zadel v 24. minuti.

V zadnjem delu so železarji najprej uspešno prestali izključitev, še pred pričakovanim pritiskom domačih v zadnjih minutah pa so dosegli še en gol, v 57. minuti je bil uspešen Olli Valtola. Kljub še eni jeseniški izključitvi pa je vratar Žan Us do konca ostal nepremagan.

Jeseničani so tako tudi po štirih tekmah v novi sezoni neporaženi, je pa današnja zmaga prva, ki so jo dosegli po rednem delu, pred tem so trikrat slavili po podaljšku ali kazenskih strelih. Naslednja tekma pa jih čaka v četrtek, ko bodo v slovenskem obračunu gostovali v Celju.

Celjani do prve zmage

Hokejisti moštva RST Pellet Celje so dosegli prvo zmago v alpski ligi. V peti tekmi so premagali vodilni Kitzbühel s 4:2 (2:0, 1:0, 1:2).

Celjani so bili blizu prvemu uspehu v sezoni že v četrtek, ko so morali po kazenskih strelih v gosteh priznati premoč Zell am Seeju s 3:4.

Po prvi točki pa so zdaj dosegli še prvo zmago, za nameček proti vodilni ekipi lige, ki je prav v Celju doživela prvi poraz po štirih zmagah; temelje zanjo so postavili v prvem delu tekme, ko so povedli s 3:0. Za trdno vodstvo sta najprej v prvi tretjini v razmaku manj kot minute zadela Jure Sotlar in Lovro Kumanović, v drugi tretjini pa je Sotlar v 23. minuti dosegel še tretji celjski gol.

Gostje so znižali v 44. minuti, pred koncem pa tvegali brez vratarja. To je 20 sekund pred koncem izkoristil Danil Carkovski za 4:1, Kitzbühel je nato v preostanku dvoboja sicer še dosegel zadetek, ki pa razen kozmetičnega popravka poraza ni spremenil veliko. Junak v celjski zasedbi pa je bil tudi vratar Jakob Brandner, ki je dvoboj končal s kar 46 obrambami.

S prvo zmago v sezoni so Celjani tudi pobegnili z dna lestvice, zdaj so pri štirih točkah na 11. mestu.

Standings provided by Sofascore

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti