Zlati vitezi na pragu prvega naslova (VIDEO)

Hokej 11. Jun 20237:43 0 komentarjev

Hokejisti ekipe Vegas Golden Knights so na četrti finalni tekmi severnoameriške hokejske lige NHL v gosteh premagali Florido Panthers s 3:2 in tako vodstvo v zmagah povečali na 3:1. Za končno slavje, prvo v zgodovini kluba, potrebujejo le še zmago. Prvo zaključno žogo bodo imeli v noči na sredo po slovenskem času pred domačimi navijači.

Junak četrte tekme je bil Chandler Stephenson, ki je za Vegas dosegel dva gola.

Poleg Stephensona, ki je bil uspešen v drugi minuti prve in osmi druge tretjine, je za ekipo iz prestolnice igralništva zadel še William Karlsson. Ta je odločil dvoboj za vodstvo s 3:0 v začetku dvanajste minute drugega dela. Nicolas Hague je dodal dve podaji, vratar Adin Hill pa je zaustavil 29 strelov tekmecev.

Za Florido sta bila v napadu uspešna Brandon Montour in Finec Aleksander Barkov z goloma in asistencama. Barkov je znižal na 2:3 ob koncu četrte minute tretje tretjine, ruski vratar Sergej Bobrovski je vpisal 28 obramb.

Bobrovski je šel z ledu dve minuti in 26 sekund pred koncem tekme, domači pa so imeli še enega igralca več na ledu 17,4 sekunde pred iztekom igralnega časa, ko je moral na klop za kaznovane Alex Pietrangelo, ker je namerno poslal plošček daleč z ledene površine. Osem sekund pozneje je poskus Sama Reinharta z leve strani preusmeril od gola Zach Whitecloud s palico, Carter Verhaeghe pa je štiri sekunde pozneje sprožil zadnjič na tekmi z druge strani, a je uspešno posredoval Hill.

Oba kluba lovita svoj prvi naslov Stanleyjevega pokala v svojem drugem nastopu v finalu. Vegas je izgubil proti Washingtonu leta 2018 v uvodni sezoni ekipe, medtem ko je Pantherje leta 1996 premagal Colorado.

“Biti le tekmo oddaljen od naslova, to so bile naše sanje. To bo povsem drugačna tekma od prejšnjih, bolj čustvena, več bo adrenalina, vse bo bolj intenzivno. Vsi se zavedamo, kaj je v igri. Bo na domačem ledu, pred domačimi navijači, bo veliko podpore s tribun. Najbolj pomembna bo zbranost v vsaki menjavi, ki jo bomo imeli. Ampak čutim dovolj samozavesti,” je povedal Stephenson.

Vegas je zelo uspešen v tej končnici na gostovanjih s sedmimi zmagami in tremi porazi. Da je zelo verjeten hiter konec sezone že po peti tekmi finala govori tudi statistika zadnjega obdobja, saj je v prejšnjih treh finalih Stanleyjev pokal vedno osvojila ekipa, ki je gostila odločilno tekmo.