Messi in druščina potrdili odlično formo pred mundialom

Katar 2022 16. Nov 202219:28 0 komentarjev

Lionel Messi je na zadnji pripravljalni tekmi Argentine pred svetovnim prvenstvom odigral celotno tekmo in dosegel zadetek ter dodal še asistenco ob visoki zmagi s 5:0 nad Združenimi arabskimi emirati. La Albiceleste tako ne poznajo poraza na zadnjih 36 tekmah.

Messi je tik pred odmorom dosegel četrti gol Argentine, potem ko je v 17. minuti z asistenco pripravil zadetek za Juliana Alvareza. Vmes je dvakrat zadel Angel di Maria, njegov prvi zadetek pa je bil prava mojstrovina.

Argentinski selektor Lionel Scaloni je ob polčasu opravil štiri menjave, vendar se je odločil, da svojega zvezdnika ne bo pustil počivati, tako da je Messi odigral vseh 90 minut tekme.

Napadalec milanskega Interja Joaquin Correa je ob uri igre dosegel peti gol gostov.

Argentina bo svetovno prvenstvo začela 22. novembra proti Savdski Arabiji. V skupini C se bo pomerila še z Mehiko in Poljsko.