Roglič v Švici še drugič pometel s konkurenco

Kolesarstvo 4. Maj 201919:15 > 19:21
Team Jumbo-Visma cycling

Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič potrjuje, da Giro pričakuje v vrhunski formi. Rogla je na Dirki po Romandiji še drugič zmagal - tokrat je bil najhitrejši na kraljevski etapi, ki se je končala z 10-kilometrskim vzponom prve kategorije na Torgon.

Organizatorji so načrtovali 177 kilometrov dolgo četrto etapo, na koncu pa so jo morali zaradi dežja in nizkih temperatur skrajšati za 70 kilometrov. Slabo vreme ni prav nič motilo slovenskega zvezdnika Primoža Rogliča, ki je po zmagi na prvi etapi Dirke po Romandiji tokrat med Lucensom in Torgonom dobil še drugo etapo.

Roglič je prvi korak k novi etapni zmagi naredil dva kilometra pred ciljem, ko je pospešil in razbil vodilno skupino, v zaključku pa v sprintu svoje delo znova opravil brezhibno in se veselil zmage. Drugi je ciljno črto prevozil Portugalec Rui Costa, tretji pa Valižan Geraint Thomas.

Kisovčan ima po zaslugi bonifikacijskih sekund v skupnem seštevku 12 sekund prednosti pred Costo, tretji Francoz David Gaudu pa zaostaja 16 sekund. Dirka po Romandiji se bo zaključila z nedeljskim kronometrom (16,8 kilometra) po ulicah Ženeve.

Simon Špilak (Katjuša) je zasedel 12. mesto (v skupnem seštevku je deseti), Jan Tratnik  (zmagovalec prologa) je bil 93., njegov moštveni kolega pri Bahrain Meridi Luka Pibernik pa 94.