Hayterju uvod, Polanc v Romandiji daleč od vrha

Kolesarstvo 26. Apr 202218:14 0 komentarjev
Ethan Hayter. Foto: guliverimage

Začela se je petetapna Dirka po Romandiji, na kateri od slovenskih kolesarjev nastopa le Jan Polanc (UAE Team Emirates). Za uvod je bil na sporedu 5-kilometrski kronometer, ki ga je dobil Britanec Ethan Hayter (Ineos). Polanc je z zaostankom 23 sekund končal na 37. mestu.

Zmagovalec etape Ethan Hayter je dobrih 5 kilometrov prekolesaril v manj kot šestih minutah. S časom 5:52 je oblekel majico vodilnega, drugouvrščenega Avstralca Rohana Dennisa (Jumbo-Visma) je ugnal za štiri sekunde. Tretji je končal Avstrijec Felix Grossschartner (Bora – Hansgrohe) z zaostankom desetih sekund, četrti pa še en Britanec Geraint Thomas (Ineos).

Polanc se je uvrstil na 37. mesto, v Romandiji pa bo bolj v vlogi pomočnika. Pri ekipi UAE bo nevaren predvsem Brandon McNulty, ki je z zaostankom 17 sekund končal na 16. mestu. Na uvodu dirke je bil še boljši Španec Juan Ayuso na 10. mestu.