Kwiatkowskemu Amstel Gold Race, Tratnik 12.

Kolesarstvo 10. Apr 202217:16 > 18:27 0 komentarjev

Poljak Michal Kwiatkowski (Inoeos Granadiers), nekdanji svetovni kolesarski prvak, je še drugič dobil edino nizozemsko spomladansko klasiko, dirko Amstel Gold Race, dolgo dobrih 251 kilometrov.

Potem ko je bil leta 2015 najboljši v sprintu večje skupine, je za svojo 29. zmago v karieri v tesnem zaključku premagal le Francoza Benoita Cosnefroya.

Dirka s 33 krajšimi vzponi je drugo leto zapovrstjo postregla s pravo dramo v finišu, lani je Belgijec Wout Van Aert za malo ugnal Britanca Thomasa Pidcocka, tudi tokrat je bil zmagovalec znan po dolgem pregledu fotofiniša.

Tretje mesto je zasedel Belgijec Tiesj Benoot, njegov moštveni kolega pri ekipi Bahrain Victorious Jan Tratnik pa je bil najboljši Slovenec, uvrstil se je na 12. mesto.

Skupaj z ekipnim kolegom pri ekipi Bahrain-Victoriousu Matejem Mohoričem, ta se je moral zadovoljiti s 13. mestom, sta zamudila odločilen napad približno 35 kilometrov pred ciljem.

Nato se je Tratnik poskušal vrniti v prvo skupino, ki je nekoliko pozneje, na zadnjem vzponu, razpadla na dva dela, a mu to kljub trudu za malo ni uspelo.