Izjemni Roglič znova v rdečem: To so bile le sladke skrbi

Drugi športi 19. Avg 202117:20 > 18:28
Primož Roglič v rdeči majici. Foto: Guliverimage

Primož Roglič (Jumbo-Visma) je na šesti etapi Dirke po Španiji zaostal le za Dancem Magnusom Cortom Nielsenom (EF Education Nippo) in v skupnem seštevku prevzel vodstvo, potem ko je na ciljem vzponu zaostal Francoz Kenny Elissonde (Trek-Segafredo).

Primož Roglič je že pred startom etape, ki mu je na papirju precej ustrezala, povedal, da ne razmišlja o rdeči majici in je preprosto osredotočen na izziv, ki ga prinaša nova etapa, a hkrati obljubil boj, če se bo ponudila priložnost. To se je tudi zgodilo in priložnost je Roglič zagrabil z obema rokama.

“Daleč od tega, da bi bil razočaran. Magnus je bil močnejši, imel je močne noge in si zaslužil zmago. Pri meni zmaga ni bila v ospredju, v prvi vrsti sem želel ostati varno stran od težav in nato uživati v zaključnem vzponu. Imel sem razpoložene noge zato sem se pognal v sprint. Da sem znova osvojil rdečo majico so bile le sladke skrbi,” je po vrnitvi v rdečo majico povedal Roglič.

Do etapne zmage zmanjkali metri

Kazalo je, da se bo za za etapno zmago na 158,3 kilometra dolgi poti od Requena do kraja Alto de la Montana de Cullera udarila peterica ubežnikov, ki je uspela glavnini pobegniti po dobrih 40 kilometrih, a vzpon dva kilometra pred ciljem, s povprečnim naklonom 9,4 odstotka, pričela z le 23 sekundami naskoka.

6. etapa, Vuelta
Profil 6. eape. Foto: Lavuelta.es

Vodilni v seštevku po petih etapah Francoz Jenny Elissonde je na kratkem vzponu, ki so ga favoriti od prvega metra začeli na vso silo, pričakovano hitro odpadel. Od ubežnikov je bil najmočnejši Magnus Cort Nielsen (EF Education Nippo), ostali so zaostali.

Primož Roglič se je najprej prilepil na kolo Alejandra Valverdeja. Slovenski zvezdnik je skočil nekaj sto metrov pred ciljem, slediti mu ni uspel nihče, in se pognal v lov za Cortom Nielsenom, a mu je do etapne zmage zmanjkalo nekaj metrov, v cilj je pripeljal s slabo sekundo zaostanka in prevzemom rdeče majice vodilnega!

Odličen tudi Polanc

Tretje mesto na etapi je zasedel Italijan Andrea Bagioli (Deceuninck Quick Step). Visoko 14. mesto je osvojil drugi Slovenec Jan Polanc (UAE Emirates), ki je za vodilnim zaostal 27 sekund in se prebil na 12. mesto v seštevku!

Luka Mezgec (Bikeexchange) je zasedel 80. mesto s 5:12 zaostanka in Jan Tratnik (Bahrain) 175. mesto, v cilj je prikolesaril 13 minut in pet sekund za vodilnim.

V petek je na sporedu sedma etapa, ki je klasificirana kot gorska. Kolesarje bo peljala od Gandie do kraja Balcon de Alicante, 152 kilometra dolga pot pa bo prečila kar pet kategoriziranih vzponov. Najtežji bo že prvi, ki je edini prve kategorije.