Francoz do presenetljive zmage, Govekar do vrhunske uvrstitve

Kolesarstvo 1. Sep 202317:30 0 komentarjev
Geoffrey Soupe

Francoz Geoffrey Soupe (TotalEnergies) je zmagovalec sedme etape dirke po Španiji. V izjemno zanimivem zaključku je ugnal venezuelskega prvaka Orluisa Aularja (Caja Rural).

Soupe je prišel do svoje četrte zmage v profesionalni kolesarski karieri, zagotovo pa do največje. Napadel je nekaj sto metrov pred ciljem, in to ravno pravi čas. Venezuelec Orluis Aular se mu je namreč v zadnjih metrih približeval, a ciljna črta ga je prehitela.

Tretje mesto je na koncu zasedel Belgijec Edward Theuns (Lidl-Trek). Najboljši sprinter letošnje Vuelte Kaden Groves (Alpecin – Deceuninck) pa je zasedel peto mesto.

Fotofiniš zaključka sedme etape. Foto: Vuelta

Izjemno se je izkazal slovenski kolesar Matevž Govekar (Bahrain – Victoirous), ki prvič nastopa na tritedenski dirki. V sprintu je na koncu zasedel deseto mesto. Primož Roglič je v cilj prikolesaril na 36. mestu v času zmagovalca. Rdečo majico je obdržal Francoz Lenny Martinez (Groupama FDJ). Roglič je ostal na 12. mestu z zaostankom 2:58 minute.

Če je bilo v karavani vse mirno do zadnjih 15 kilometrov, sta nato dva padca botrovala kaotičnemu zaključku. Prvi se je zgodil 11 kilometrov pred koncem, vanj pa je bil vpleten tudi Američan Sepp Kuss (Jumbo-Visma), a se je vrnil v glavnino. Do drugega je prišlo sedem kilometrov pred ciljem, na tleh pa je bilo okoli 15 kolesarjev. Član ekipe Ineos Grenadiers, Nizozemec Thymen Arensman je moral odstopiti.