Hagenes mladinski prvak, med mlajšimi člani slavil Italijan

Kolesarstvo 24. Sep 202113:01 > 18:06 0 komentarjev
Per Strand Hagenes je član ekipe Jumbo Visme, v kateri blesti slovenski šampion Primož Roglič. Foto: Guliverimage

Norvežan Per Strand Hagenes je novi mladinski svetovni prvak v cestnem kolesarstvu. Na 121,4 km dolgi dirki na SP v Flandriji s startom in ciljem v Leuvnu mu je v zaključku uspel pobeg. Srebro je z 19 sekundami zaostanka osvojil Fraancoz Romain Gregoire, bron pa Estonec Madis Mihkels. Med mlajšimi člani gre zlato v Italijo. Novi svetovni prvak je Filippo Baroncini.

Slovenci so bili tokrat daleč od najboljših. Jaka Špoljar in Fabjan Kralj sta med mladinci prišla v cilj s skupino, ki je zaostala 8:29 minute in zasedla 64. in 65. mesto, Aljaž Turk in Vid Jeromel sta odstopila.

Med mlajšimi člani je prvi v cilj prispel Filippo Baroncini, pred presenečenjem iz Eritreje Biniamom Girmayjem in Nizozemcem Oolavom Kooijem. Matevž Govekar je končal na 65. mestu, skoraj natanko tri minute za zmagovalcev.