Tratnik in Mezgec nista uspela slediti, zmaga Američanu

Kolesarstvo 13. Apr 202218:53 > 19:00 0 komentarjev
Jan Tratnik. Foto: guliverimage

Sezona aprilskih belgijskih klasik se nadaljuje. Danes je potekala dirka Brabantska puščica, na kateri sta sodelovala tudi Jan Tratnik in Luka Mezgec. Dirko je dobil Američan Magnus Sheffield (Ineos).

Mladi Američan Magnus Sheffield se je veselil ene največjih zmag v svoji dozdajšnji karieri. Na severu Belgije je premagal veliko bolj izkušene konkurente. Napadel je približno štiri kilometre pred koncem dirke in na koncu za kar 37 sekund premagal drugo in tretjeuvrščena Francoza Benoita Cosnefroyja (AG2R Citroen) in Warrena Barguila (Arkea Samsic). Z 19 leti in 359 dnevi je postal drugi najmlajši zmagovalec te dirke. Še več so zaostali med drugim Tom Pidcock (Ineos), Remco Evenepoel (Quick-Step), Michael Matthews (Team BikeExchange) in še številni ostali mojstri enodnevnih klasik.

Slovenska predstavnika Jan Tratnik (Bahrain – Victorious) in Luka Mezgec (Team BikeExchange) nista prišla do cilja. Tratnik je po dirki povedal, da se ni počutil dobro: “Po dirki Amstel Gold sem bil zelo utrujen. Nisem povsem okreval. Dež je naredil noge še bolj težke, zato najboljšim kolesarjem enostavno nisem uspel slediti. Nisem razočaran, saj vem, da sem dal vse. Prvi del sezone je bil zame izjemno uspešen. Zdaj se grem domov spočit, nato pa se bom osredotočil na Giro.”

Žensko preizkušnjo (141,2 km) je nekaj ur prej dobila Nizozemka Demi Vollering (SD Worx). Edina Slovenka v cilju je bila Urša Pintar (UAE Team ADQ) na 37. mestu. Urška Žigart (BikeExchange-Jayco) dirke ni končala.

V Turčiji nov vodilni

Zaključila se je četrta etapa Dirke po Turčiji. Dobil jo je Argentinec Eduardo Sepulveda (Drone Hopper), ki je presenetil favorite in jih ugnal za 15 sekund. Drugo mesto je osvojil Avstralec Patrick Bevin (Isral Premier Tech), tretje Belgijec Harm Banhoucke (Lotto Soudal). Sepulveda je z zmago prevzel skupno vodstvo v generalni razvrstitvi. Pred drugim Bevinom ima 14 sekund prednosti, pred tretjim Jayjem Vinom (Alpecin – Fenix) pa 25.

Na sporedu so še štiri etape v Turčiji, jutrišnja 186-kilometrska preizkušnja od Manise do Ayvalika pa ne bi smela narediti večje selekcije.