Zlato na Nizozemsko, Slovenke izven deseterice

Kolesarstvo 21. Avg 202214:58 0 komentarjev
Lorena Wiebes. Foto:Guliverimage

Nizozemka Lorena Wiebes je evropska prvakinja v cestnem kolesarstvu. Po 130 km dolgi trasi od Landsberga ob reki Lech do Münchna je v ciljnem sprintu zanesljivo ugnala dve Italijanki, drugo Eliso Balsamo in tretjo Rachele Barbieri. Najboljša Slovenka je bila Eugenia Bujak na 18. mestu.

Triindvajsetletna Wiebesova je upravičila vlogo izrazite favoritinje in Nizozemski prikolesarila še drugo zlato kolajno na tem EP. Preteklo nedeljo je prav tako prepričljivo slavil prvi favorit za zlato Fabio Jakobsen.

Mlada Nizozemka je letos tako rekoč nepremagljiva, saj je dobila že 17. preizkušnjo, ki se je končala s sprintom. Obenem ima še skupno zmago na dirki svetovne serije po Londonu. V karieri je to že njena 54. zmaga.

Nizozemke, ki so osvojile šesti naslov prvakinje v sedmih letih, odkar prvenstva stare celine potekajo tudi v članski konkurenci, so ves čas nadzorovale dogajanje na dirki, na koncu pa se jim skorajda ni izšlo.

V prvem delu dirke so sicer dovolile nekaj pobegov, v enem od njih je bežala tudi Slovenka Urška Žigart, a se na koncu pričakovano nobeni skupini tekmovalk ni posrečilo priti do zaključka pred glavnino.

V njej je Wiebesova po dolgem sprintu za las slavila pred Balsamovo, ki jo je italijanska zasedba pripeljala v odličen položaj, medtem ko se je nizozemski sprinterski vlak kar nekako izgubil v zaključku.

Slovenk ni bilo povsem v ospredju, Bujakova je bila 18., za njo je kot 23. ciljno črto prečkala Špela Kern, Urška Žigart pa je po dolgem begu na koncu za glavnino zaostala 3:08 minute na 76. mestu.