Šenčur prekinil niz Cedevite Olimpije

Košarka 14. Mar 202220:34 > 20:48 0 komentarjev
Šenčur z zmago iz Stožic. Foto: Aleš Fevžer

Po dvanajstih zaporednih zmagah so košarkarji Cedevite Olimpije doživeli prvi poraz. Ljubljančane, za katere glavnina nosilcev ni igrala, je v Stožicah z rezultatom 80:64 premagal Šenčur.

Potem ko sta Krka in Helios do gostujočih zmag v 2. krogu lige za prvaka prišla že pretekli teden, je niz sklenil še Šenčur. Gorenjci so presenetili Cedevito Olimpijo, ki je resda nastopila brez velike večine standardnih članov.

Pri Šenčurju sta se izkazala Murić s 17 točkami in 13 skoki ter Nejc Martinčič s 17 točkami, od tega petimi trojkami. Pri domačih pa je bil v ospredju mladi Duščak s 16 točkami in desetimi podajami. Devetnajstletnik je imel sicer sila slab met za tri, iz osmih poskusov je zadel le eno trojko.

Rogaška je po prvem polčasu presenetljivo izgubljala proti Kranjčanom (28:33), sploh glede na to, da je šlo za obračun prvo- in zadnjeuvrščene ekipe v skupini za obstanek. A Štajerci so s precej boljšo igro v drugem polčasu prišli do zanesljive zmage, h kateri je največ prispeval Daishon Smith (17 točk). Eno manj je prispeval Petar Vujačić, 14 točk in 10 skokov pa je za Rogaško dodal še Nejc Zupan. Pri Triglavu je bil najboljši Filip Samojlović (12 točk).

Odločitev o zmagovalcu pa je v samem zaključku tekme padla tudi v Šentjurju. Tajfun je niz dveh porazov prekinil po zaslugi odlične zadnje četrtine, ki so jo proti Zlatorogu dobili s kar 32:20. Končni izid je bil 87:78 za nekdanje slovenske prvake, pri katerih je 24 točk dosegel Marko Rikalo. Za goste iz Laškega jih je 17 prispeval Matic Grusovnik.