18 točk Dragića za okroglo zmago Spoelstre

Košarka 29. Apr 20217:48 > 8:25 0 komentarjev
Goran Dragić
AP Photo/Lynne Sladky

Goran Dragić je k zmagi Miamija proti San Antoniu s 116:111 prispeval 18 točk.Za trenerja vročice Erika Spoelstro je bila to 600. zmaga v Ligi NBA.

Goran Dragić je bil ob prvem strelcu tekme Jimmyju Butlerju (29 točk) in Bamu Adebayju (21 točk, 11 skokov) z 18 točkami in sedmimi podajami najzaslužnejši za novo zmago Miamija. Pri San Antoniu je bil z 22 točkami prvi strelec DeJounte Murray.

Miami je srečanje začel odlično in v prvi četrtini vodila že s 14 točkami prednosti, a so se gostje uspeli vrniti. Domači so po zaslugi trojke Dragića tik pred sireno na odmor odšli s točko prednosti – 55:54. Vročica si je ključno prednost priigrala ob prehodu iz tretje v četrto četrtino, ko je z delnim izidom 17:0 ušla na deset točk prednosti. Spursi so se nekajkrat še nevarno približali, vseeno pa je zmaga ostala na Floridi.

Miamijev trener Erik Spoelstra se je veselil že 600. zmage v Ligi NBA. V zgodovini je to uspelo le 27 trenerjem, po Greggu Popovichu (San Antonio), Jerryju Sloanu (Utah), Redu Auerbachu (Boston), Redu Holzmanu (New York) in Philu Jacksonu (LA Lakers) pa je postal šele šesti trener, ki mu je to uspelo na klopi ene ekipe.

Denver je brez pomoči Vlatka Čančarja s 114:112 odpravil New Orlenas. Pri zmagovalcih je z 32 točkami, osmimi podajami in sedmimi skoki znova blestel Nikola Jokić. Pomembne zmage se je veselil Phoenix, ki si je po slavju proti Los Angeles Clippersom prvič po sezoni 2009/10 zagotovil nastop v končnici.