Cedevita Olimpija po super začetku iz Beograda praznih rok

Košarka 17. Okt 202123:00 > 23:00 1 komentar

Košarkarji Cedevite Olimpija so v 4. krogu lige ABA doživeli še drugi zaporedni poraz. V Beogradu so s 64:79 morali priznati premoč Crveni zvezdi. Krka je pred domačimi gledalci zanesljivo z 80:66 preskočila Zadar.

Zmaji so se želeli po porazu proti Železniku želeli vrniti na zmagovalna pota v Beogradu pri Crveni zvezdi, a jim ni uspelo. Ljubljančani so sicer super odprli tekmo, v drugi četrtini so vodili s kar 35:19, nato pa je nekdo ugasnil luč. Olimpija je že ob polčasu zaostajala za točko (40:39), tudi po treh četrtinah, v zadnji, odločilni pa so domači košarkarji pokazali več in zasluženo zmagali z 79:64.

Pri Olimpiji je bil s 16 točkami najbolj razpoložen Jaka Blažič, pri domačih pa sta po 13 točk dosegla Luka Mitrović in Austin Hollins.

Krkin trojček odpihnil Hrvate

Novomeščani so tekmeca nadigrali v vseh pogledih. Skok so dobili kar s 40:18, met iz igre je bil 48,5-odstotni, zadeli so devet trojk, predvsem pa so imeli v svoji vrstah tri zelo razpoložene posameznike, ki so skupaj dosegli 56 od skupno 80 točk Krke.

Jurij Macura je zbral 17 točk (met 8:13) in ujel 16 odbitih žog (8 + 8, indeks 24). Rok Stipčević je prispeval 19 točk (trojke 3:4, 5 podaj), Andrej Stavrov pa je bil z 20 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 7:16).

Glas brez točk

Partizan je na petkovem derbiju edinih dveh neporaženih ekip po treh krogih v Zagrebu visoko premagal Cibono (61:79). Slabih šest minut je na parketu preživel tudi 20-letni Slovenec na delu v Beogradu Gregor Glas, zbral je en skok in zgrešil edini met iz igre.