Slab konec tedna za slovensko košarko

Košarka 23. Okt 202322:15 > 22:23 2 komentarja
Cedevita Olimpija

Košarkarji Igokee so v 4. krogu lige Aba premagali ljubljansko Cedevito Olimpijo s 83:72 (20:24, 42:40, 63:52). Do presenečenja je prišlo na tekmi med FMP in Partizanom, ki so ga z 88:86 dobili domači.

Ljubljanski košarkarji so v ligi Aba pri polovičnem izkupičku. Med tekmo se je obetal tudi drugačen razplet, saj so slovenski prvaki, sicer utrujeni po dolgi poti na evropski pokal k Bešiktašu v Istanbul, sredi druge četrtine vodili že s 35:26, a še pred odmorom je imela ekipa iz Laktašev spet rezultatsko prednost.

Ko so gostitelji v uvodu v tretjo četrtino dosegli delni izid 10:0 (52:40), se je ljubljanska barka začela potapljati. Dvomestno prednost je Igokea prenesla tudi v zadnji del in že v uvodu te četrtine je Mario Nakić z zaporednimi koši poskrbel za vodstvo domačih z 69:54. Zmajem tega ni več uspelo nadoknaditi.

Igokea je tekmo dobila po zaslugi boljšega meta, pa tudi razpoloženih igralcev na klopi. Pri zmagovalcih se je med strelce vpisala deseterica, četverica je presegla dvomestno število košev, s 15 koši je bil najučinkovitejši Nikola Tanasković. Pri Cedeviti Olimpiji, ki je imela skromen predvsem met za tri točke, je 16 točk dosegel Justin Cobbs, Jaka Blažič jih je dal 15.

V ligi Aba se bo Cedevita Olimpija prihodnjo soboto pomerila s Studentskim centrom iz Beograda, že v sredo pa v evropskem pokalu, kjer Ljubljančani v uvodnih treh nastopih niso dosegli zmage, z ukrajinskim Prometejem.

Dolenjci doma klonili proti Zadru

Košarkarji Krke so v soboto izgubili z Zadrom s 75:88 (16:23, 26:48, 49:68), s čimer so Dolenjci slabo začeli niz tekem proti nasprotnikom, s katerimi naj bi se v tej sezoni borili za mesta v spodnji polovici lige Aba.

Krka je v uvodnih treh krogih dvakrat gostovala – zmagala je pri FMP, proti Partizanu in Budućnosti pa ni imela realnih možnosti za zmago.

Dva izstopajoča pač premalo

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so razočarali zvesto domačo publiko. Odpovedali so v vseh elementih košarkarske igre, predvsem pa so igrali nemotivirano in brez prave agresivnosti. Tekmec jim je tako že v prvem polčasu zbežal na neulovljivo razliko, slika na parketu dvorane Leon Štukelj pa se ni spremenila niti v drugih dvajsetih minutah.

Iz sivega povprečja sta po točkovnem izkupičku izstopala le Leon Stergar s 23 točkami (trojke 4:5, 8 skokov, 4 podaje, indeks 32) in Jairus Hamilton, ki je dosegel 17 točk (trojke 3:7). Krko v naslednjem krogu jo čaka gostovanje pri Mornarju, nato še eno pri Studentskem centru, temu pa sledita preizkušnji doma s Cibono in v gosteh z Mego.