Američanke še enkrat več deklasirale konkurenco

Košarka 1. Okt 202210:50 0 komentarjev

Košarkarice Združenih držav Amerike so svetovne prvakinje. Ameriške igralke so v finalu svetovnega prvenstva v košarki za ženske v Sydneyju v Avstraliji za kar 22 točk premagale ekipo Kitajske (83:61) ter osvojile četrti zaporedni naslov svetovnih prvakinj in skupno enajstega.

Kitajke je premagala ekipa, ki je svoj tekmovalni niz brez poraza podaljšala na 30 zaporednih tekem. Najboljša v vrsti svetovnih prvakinj je bila A’ja Wilson, ki je dosegla 19 točk, Kelsey Plum je dodala 17 točk, Jewell Loyd pa 11. Pri Kitajkah je bila najučinkovitejša Li Yueru z 19 točkami in 12 skoki.

V finalu so košarkarice ZDA že ob polčasu vodile s 43:33 in so bile neustavljive pred 15.895 navijači v sydneyjski areni SuperDomeu. Šlo je za najbolj številčno občinstvo doslej na ženski košarkarski tekmi v Avstraliji. Bron so osvojile domačinke Avstralke. Predstavnice gostiteljev turnirja so v tekmi za tretje mesto ugnale Kanadčanke za 30 točk (95:65).