Barca potolkla rekord, pri katerem je sodelovala Olimpija

Evroliga 23. Dec 20219:41 0 komentarjev
Nikola Mirotić

Minuli 17. krog Evrolige je postregel z eno izmed najbolj razburljivih tekem sezone. Barcelona je proti Unicsu zadnjo četrtino začela z deficitom "minus" 20, na koncu pa izsilila podaljšek, kjer je bila od ruskega predstavnika uspešnejša.

V Palau Blaugrana se je po sedmih letih vrnil Mario Hezonja, tokrat kot nasprotnik katalonske ekipe.

Približno 4800 gledalcev ga je sprejelo z ovacijami, Hrvat pa je začel udarno in tekmo odprl z dvema zadetima trojkama ter “pospravljenim” polaganjem po lepi podaji. V zadnji četrtini se je Hrvat morda spomnil na vse lepe trenutke, ki jih je preživljal v Kataloniji in se “ugasnil”.

Težava Unicsa je, da so se roke “skrajšale” tudi njegovim soigralcem. Unics je imel na začetku zadnje četrtine gromozansko prednost 20 točk, kar je Barcelona uspela stopiti in se podati v podaljšek. Gre za enega izmed večjih povratkov v zgodovini tekmovanja.

Mirna roka na črti za izvajanje prostih metov

Barcelona je ob zmagi, ki je sicer v evropskem tekmovanju že njena deveta zaporedna, izenačila rekord po številu zadetih prostih metov. Katalonska zasedba jih je ob zmagi 111:109 “pokopala” kar 42 (!), s tem pa poravnala dosežek treh ekip.

Maccabiju je to leta 2003 uspelo na tekmi proti Fortitudu, Ciboni leta 2006 proti Union Olimpiji, leto kasneje pa je tolikšno število “penalov” v koš spravila tudi zasedba Panathinaikosa proti Partizanu.

Dosežek Barce je poseben iz tega vidika, da so za ta mejnik porabili najmanj poskusov. Na voljo so imeli le 44 prostih metov! Cibona jih je imela denimo proti zmajem 48.

Euroleague Basketball via Getty Images

Zdaj lovijo Fenerbahče

S 15 zmagami in le dvema porazoma so varovanci Šarunasa Jasikevičiusa izenačili dosežek Fenerbahčeja izpred treh sezon, ko je turška zasedba po 17 tekmah evrolige prav tako beležila le dva poraza.

Pred špansko zasedbo je nov cilj: potolči rekord čete Željka Obradovića iz navedene sezone, ko so Turki redni del zaključili z bilanco 25 zmag in zgolj 5 porazov.