Boston po drami utišal Crypto Areno

Košarka 14. Dec 20227:05 0 komentarjev

Po večni klasiki Lige NBA v Cyrpto Areni v Los Angelesu se je na koncu smejalo gostom iz Bostona. Kelti so na krilih Jaysona Tatuma, ki je dosegel kar 44 točk, ustavili LeBrona Jamesa in druščino (122:118).

V Los Angelesu je v vrstah Bostona izstopal Jayson Tatum s 44 koši, Jaylen Brown je k uspehu dodal 25 točk in 15 skokov. Pri Los Angelesu je Anthony Davis dosegel 37 točk in 12 skokov, LeBronu Jamesu je ob 33 točkah za nov dvojni dvojček zmanjkal en skok. Russell Westbrook je tekmo končal z 20 točkami.

Los Angeles je tokrat sam zapravil zmago, saj so gostitelji manj kot štiri minute pred koncem vodili s 106:93. Gostje, zadnji koš je dosegel Tatum, so do konca izenačili na 110:110, James pa je zgrešil zadnji met za Boston. V podaljšku so bili spretnejši košarkarji iz Massachusettsa.

Milwaukee je vseskozi nadzoroval tekmo z Golden Stateom, ključna pa je bila tretja četrtina, ko so domači povedli s 85:59. Giannis Antetokounmpo je za zmagovalce dosegel kar 30 točk in 12 skokov, Bobby Portis pa 25 točk in 11 skokov. Pri gostih je bil z 20 koši najučinkovitejši Stephen Curry.

Na zahodu pa je Utah ugnal vodilno ekipo New Orleansa s 121:100. Pri domačih je kar šest košarkarjev doseglo dvomestno število košev. Malik Beasley je pri tem dosegel 21 točk, zadel pa je kar pet poskusov za tri točke. Po treh tekmah se je uspešno vrnil tudi Lauri Markkanen z 19 koši, kolikor jih je dosegel tudi Nickeil Alexander-Walker. Pri New Orleansu je 26 točk v statistiko vpisal Zion Williamson.

Na ostalih obračunih je Houston tudi s 26 koši Jaylena Greena ugnal Phoenix s 111:97, Philadelphia pa je bila s 123:103 boljša od Sacramenta. Joel Embiid je za zmagovalce dosegel 31 točk.

Slovenska trojica košarkarjev je bila prosta. Že v noči na četrtek pa bo Dallas z Luko Dončićem gostil Cleveland, Denver z Vlatkom Čančarjem Washington, Goran Dragić pa bo s Chicagom gostil New York Knicks.