Brez Dončića ni šlo, Dallas izgubil proti skromni Oklahomi

Košarka 9. Jan 20237:18 0 komentarjev
Luka Doncic

Ni Luke Dončića, ni zabave. Tako v prostem prevodu zveni znameniti angleški stavek, ki dobro opisuje tekmo med Oklahomo City Thunder in Dallas Mavericks. Moštvo iz Teksasa je bilo namreč proti eni izmed skromnejših ekip lige daleč od zmage (120:109). Slovenski košarkar je tekmo izpustil zaradi bolečin v levem gležnju.

Ko je včeraj zvečer postalo jasno, da bo Luka Dončić zaradi lažje poškodbe gležnja izpustil gostovanje v Oklahomi, so delnice Dallasa na tej tekmi močno padle. In napovedi so bile pravilne. Bledi telički so se le do polovice tekme enakovredno kosali z ekipo, ki je šele na 13. mestu zahoda z negativnim razmerjem zmag in porazov (18-22).

Odločilno razliko so domači naredili v zaključku prvega polčasa, ki so ga dobili za 14 točk (69:55). Dallas se je sicer v nadaljevanju nekajkrat skušal vrniti, a nikakor ni uspel ujeti priključka. Še najvišjo oceno si pri ekipi iz Teksasa zasluži Christian Wood, ki je 27 točkam dodal 16 skokov. Povsem je odpovedal Tim Hardaway, ki bi moral biti ob odsotnosti Dončića prvo ime gostov. Prispeval je sicer 19 točk, a za to porabil preveč žog (meti iz igre 6/18).

Jaden Hardy, ki je proti New Orleansu v noči iz sobote na nedeljo s 15 točkami dosegel rekord kariere, je bil tokrat ob izdatnejši minutaži precej skromen. V nekaj več kot 27 minutah je 20-letnik dosegel le 9 točk. Prvi strelec tekme je bil s 33 točkami domači košarkar Shai Gilgeous-Alexander, ki se je še posebej razigral v drugem polčasu in dosegel nekaj ključnih točk, s katerimi je Oklahoma preprečevala vrnitev Dallasa v tekmo.

Dallas bo imel popravni izpit v noči iz torka na sredo, ko ekipa iz Teksasa gostuje pri Los Angeles Clippers.