Čančar povohal parket, Dragića opraskale ostroge

Košarka 29. Okt 20226:58 0 komentarjev
Vlatko Čančar. FOTO: Guliverimage

Denver Nuggets so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagali Utah Jazz s 117:101. Vlatko Čančar je za zmagovite gostitelje igral le dve minuti in je njegova statistična rubrika ostala prazna. Goran Dragić pa je ob porazu njegovega Chicaga v San Antonu proti Spurs s 124:129 v 22 minutah zbral devet točk, imel pet podaj in tri skoke.

Tokrat prosti Dallas Luke Dončića bo naslednjih pet tekem igrali v domači dvorani.

Prva bo že v noči na nedeljo po slovenskem času, ko v goste prihaja ekipa Oklahoma City Thunder. Nuggets bodo v noči na ponedeljek igrali z Los Angeles Lakers in skušali dobiti še drugi medsebojni dvoboj v razmaku petih dni.

Biki bodo večer prej gostili Philadelphio, v San Antoniu pa je Keldon Johnson s 33 točkami vodil Spurs do zmage in pokvaril slavje ob mejniku svojega nekdanjega soigralca DeMarja DeRozana. Ta je prav tako dosegel 33 košev in postal petdeseti igralec v zgodovini lige, ki je prišel do meje 20.000 točk.

Kaj se dogaja z jezerniki?

Presenetljivo slabo so sezono začeli LA Lakers, ki po petih tekmah še zmeraj ne poznajo zmage. Tokrat se LeBrona Jamesa in druščine niso usmilili volkovi iz Minnesote, ki so jih na domačem parketu porazili 111:102. LeBron je zbral 28 točk, Russell Westbrook, ki pa je tokrat sploh prvič po letu 2008 prišel v igro s klopi, jih je dodal 18.

Lakers so šele drugič od selitve v Los Angeles sezono začeli tako slabo (0-5). To se jim je primerilo le v sezoni 2014/2015, ko so potem zaključili z bilanco 21-61. Franšiza se je leta 1960 preselila iz Minneapolisa.