Zmaji prek Heliosa do nove lovorike

Košarkarji Cedevite Olimpije so novo sezono začeli z zmago v slovenskem superpokalu. V Škofji Loki so brez težav premagali Helios Suns s 112:85 (26:16, 58:39, 90:65). To je zanje tretji zaporedni naslov v tem tekmovanju, 11. skupno.

Ljubljančani so obračun v Škofje Loki odprli z delnim izidom 13:1. Domžalčani so jim vrnili s serijo 10:0 in znižali prednost, nato pa so vajeti znova v roke prevzeli favorizirani zmaji in že prvo četrtino dobili za deset točk (26:16). V drugi četrtini so prednost le še povišali in na odmor ob polčasu odšli s prednostjo 19 točk. Cedevita je prvem polčasu dosegla kar 58 točk, zadela je sedem trojk – po dve Yogi Ferrell, Mirko Mulalić in Joshua Adams. Po košem se je izkazal tudi Alen Omić s desetimi točkami, pri Heliosu pa je bil edin razpoložen Lovro Buljević z 11 točkami.

Zmaji so v strelskem šovu, v katerem so zadeli kar 17 trojk, brez težav zadržali prednost tudi v drugem delu in se brez težav sprehodili do 11. superpokalne lovorike.

Ferrell je bil na koncu s 27 točkami (6 trojk) izbran tudi za najboljšega igralca tekme. Izkazal se je tudi Amar Alibegović s 17 točkami in Omić in Marko Jeremić s 13 točkami. Pr Heliosu je bil na koncu najučinkovitejši Tibor Mirtič z 19 točkami.