Cedevita Olimpija zdržala za tretjo evropsko zmago

Eurocup 15. Okt 202420:15 > 20:31 0 komentarjev

Cedevita Olimpija je v četrtem krogu EuroCupa zabeležila tretjo zmago. Zmaji so bili s 76:72 boljši od Lietkabelisa iz Panevežysa.

Košarkarji Cedevite Olimpije so odlično začeli dvoboj proti Lietkabelisu iz Panevežysa. Prvo četrtino so dobili z 22:10. Čeprav jim met ni stekel, pa so dobro igrali v obrambi. Litovci niso dosegli niti ene trojke, zadeli so le pet metov iz igre.

Predstava se je nadaljevala v drugi četrtini, dobre štiri minute pred koncem polčasa je prednost narasla na 20 točk (34:14). Toliko je znašala tudi ob premoru, ko so zmaji vodili s 43:23.

V tretji četrtini pa povsem drugačen obraz obeh ekip. Litovci so se zmajem hitro približali na 13 točk zaostanka, nato so prednost še več kot prepolovili. Znašala je samo še 4 točke. V zadnjih minutah tretjega dela tekme so se Ljubljančani vendarle zbrali, pred četrto četrtino je bila prednost dvomestna (+ 10).

Zadnja četrtina je bil pravi vrtiljak. Ljubljančani so že povedli za 15 točk, Litovci pa so se na koncu približali celo na tri točke razlike. Zmaji so vseeno zdržali in zabeležili svojo tretjo evropsko zmago sezone.

Ljubljančani so dobro vstopili v novo sezono na evropskih tleh. Začeli so z dvema zmagama, proti Cluju in Venezii, ter tako nemudoma pozabili na ponesrečene lanske nastope in si zagotovili nekoliko bolj sproščeno nadaljevanje. Sledil je sicer poraz v Ankari, kjer pa so bili ves čas v igri za zmago proti favoriziranemu Turk Telekomu.