Dallas zmaguje tudi brez Dončića

Košarka 4. Mar 20217:31 0 komentarjev
Luka Dončić Marjanović
Jerome Miron-USA TODAY Sports

Dallas je v noči na četrtek prišel do nove zmage v Ligi NBA, potem ko je z 87:78 odpravil Oklahomo. Luka Dončić je zaradi bolečin v hrbtu srečanje spremljal s klopi.

#related-news_0

Luka Dončić ima že dva tedna bolečine v hrbtu, a njegova odsotnost se tokrat Dallasu ni poznala. Ob odsotnosti Ljubljančana je vlogo prve violine v orkestru Ricka Carlisla prevzel Kristaps Porzingis, ki je dosegel 19 točk in 13 skokov. Tim Hardaway je s klopi prispeval 19 točk, 16 jih je dodal Josh Richardson. Pri Oklahomi je bil s 16 točkami najučinkovitejši Shai Gilgeous-Alexander.

Zmaga Dallasa praktično ni bila vprašljiva niti v enem trenutku, saj je Oklahoma vodila samo kratko obdobje v prvi četrtini. Teksačani so v zadnji četrtini vodili že s 86:64, tako da tretja zaporedna zmaga ni bila ogrožena. Dončić in soigralci bodo naslednjič na delu naslednji četrtek, saj je v Ligi NBA na sporedu premord zaradi tekme All Star, na kateri bo slovenski zvezdnik še drugič zaigral v začetni postavi.

Philadelphia je na krilih Joela Embiida (40 točk in 19 skokov) premahala Utah s 131:123, James Harden je ob zmagi Brooklyna s 132:114 proti nekdanjim delodajalcem iz Houstona dosegel trojni dvojček (29 točk, 10 skokov in 14 podaj), nov poraz pa so utrpeli aktualni prvaki. LA Lakers so brez LeBrona Jamesa s 123:120 klonili na gostovanju pri Sacramentu.